Opublikowano . Powiat ostrowski | Sport | Sporty walki

Zosia Sobotka bez medalu na mistrzostwach Polski

Bez medalu powróciła z Mistrzostw Polski Juniorów reprezentantka Brokowskiego Klubu Karate Kyokushinkai. W zawodach przeprowadzonych w Ełku podopieczna senseiego Zbigniewa Wójcickiego uległa z mistrzynią kraju.

2018/11/karate-zofia-sobotka-jpg_5bec21496ad6f Fot. archiwum prywatne

Do rywalizacji w imprezie przystąpiło 192 zawodników z 65 klubów, którzy walczyli o medale Mistrzostw Polski w dwóch kategoriach - juniorów i młodzieżowców.

BKKK reprezentowała Zofia Sobotka, która startowała w kategorii kumite semi kontakt +60 kg. Podopieczna senseiego Zbigniewa Wójckiego już w pierwszej walce musiała zmierzyć się z cięższą o ponad 30 kilogramów zawodniczką z Przeworska - Karoliną Brylak.

- Zosia walczyła bardzo mądrze, jednak pod koniec walki celne trafienie odnotowała rywalka. Zosia z niedosytem musiała pożegnać się z turniejem - wyjaśnia sensei Zbigniew Wójcicki.

Warto dodać, że rywalka zawodniczki BKKK pokonała w Ełku wszystkie swoje rówieśniczki i zdobyła złoty medal.

- Udział w mistrzostwach Polski na pewno dał Zosi kolejne doświadczenie w zmaganiach na matach tatami - dodaje sensei Wójcicki.

Zawody zorganizował w sobotę 10 listopada Ełcki Klub Karate Kyokushin pod patronatem Polskiego Związku Karate.