Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Sporty walki

Najmłodsi zawodnicy OKKK z medalami (zdjęcia)

W sobotę 17 listopada w Michałowicach odbyła się pierwsza edycja Mazowieckiej Ligi Karate w kategoriach U-9, U-10 i U-11. W zawodach nie zabrakło reprezentantów Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai.

2018/11/okkk-michalowice-jpg_5bf2aa042e8c7 Fot. Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai

Ostrowski klub reprezentowało siedmiu zawodników - Amelia Chylińska, Zuzanna Pasek, Paweł Siwiak, Franciszek Dorosz, Mikołaj Marcjaniak, Bartosz Wyszyński i Tomasz Parafiński.

Czworo reprezentantów Ostrowi Mazowieckiej stanęło na podium. Najlepiej walczył Bartosz Wyszyński, który ukończył rywalizację na pierwszym miejscu w kategorii U-10 do 25 kg. W tej samej kategorii wiekowej +40 kg Franciszek Dorosz wywalczył brązowy medal. Brąz padł łupem również Zuzanny Pasek w kategorii dziewcząt U-10 do 30 kg. W kategorii dziewcząt U-9 do 25 kg Amelia Chylińska wywalczyła drugie miejsce. Pozostali zawodnicy odpadli w eliminacjach.

Tuż po zawodach Mazowieckiej Ligi Karate odbyły się zawody Pierwszego Kroku. W tym zmaganiach również wystartowali zawodnicy OKKK - Laura Wielądek, Ela Kloczkowska, Dawid Łada, Tomasz Galczynski, Jakub Zadrożny, Przemysław Wielądek i Aleksander Kujanek.

Podobnie jak w Mazowieckiej Lidze Karate, również w zawodach Pierwszego Kroku czworo zawodników Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai stanęła na podium. Złoto wywalczył Przemysław Wielądek, a brąz padł łupem Dawida Łady, Karola Kujanka i Tomasza Galczynskiego.

Wszyscy zawodnicy startowali w najmłodszych kategoriach w rocznikach 2009, 2010 i 2011. Zawody zgromadziły pokaźną liczbę zawodników.

Mazowiecka Liga Karate i zawody Pierwszego Kroku odbyły się w sobotę 17 listopada w Michałowicach. Podczas zawodów opiekunami i sędziami byli sensei Radosław Grabowski i sensei Tomasz Marcjaniak.