Opublikowano . Powiat ostrowski | Sport | Pozostałe

Rywalizacja szachistów w Starej Ruskołęce

Szachiści rywalizowali w Starej Ruskołęce w czwartej edycji otwartych mistrzostw powiatu ostrowskiego. Po raz pierwszy turniej odbył się w dwóch kategoriach - do lat 10 i open.

2018/11/mistrzostwa-powiatu-szachy-jpg_5bf4932875b39 Fot. archiwum organizatora

W kategorii open wzięło udział 59 szachistów. Pierwsze miejsce zajął Bartosz Kotarski z UKS Kopernik Olsztyn. Na drugim miejscu uplasował się Sławomir Ołowski z miejscowości Ołowskie (gmina Nur), co dało mu tytuł mistrza powiatu ostrowskiego. Najniższe miejsce na podium padł łupem Cezarego Borowego z Warszawy.

Najlepszą kobietą była Malwina Szewczyk - Akademia Szachowa Sobocińscy, która zdobyła puchar arcymistrzyni Marty Bartel. Mistrzynią powiatu została Natalia Sudak z Andrzejewa. Puchar dla najlepszego zawodnika z gminy Andrzejewo zdobył Krystian Zaremba.

W drugiej kategorii, do lat 10, wystartowało 55 szachistów. Wygrał Bartosz Trochimczuk (MUKS Stoczek 45 Białystok), drugie miejsce zajął Kacper Jaczyński z Zielonki, a trzeci był Franciszek Kwaśny z Ostrołęki. Najlepszym zawodnikiem z powiatu ostrowskiego został Marcin Majewski z Andrzejewa, który zajął piąte miejsce.

Mistrzostwa powiatu ostrowskiego w szachach odbyły się w niedzielę 18 listopada w Szkole Podstawowej w Starej Ruskołęce