Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Sporty walki

Pięć medali OKKK w Warszawie (zdjęcia)

Tylko złotego medalu zabrakło w dorobku Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai na Pucharze Europy w Warszawie. Ogólnie karatecy z Ostrowi Mazowieckiej pokazali dobrą formę zdobywając pięć medali.

2018/12/okkk-karate-ostrow-jpg_5c0539c6c4820 Fot. Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai

Puchar Europy w karate kyokushin odbył się w dniach 24-25 listopada w Warszawie. W zawodach wzięło udział dziewięciu zawodników z Ostrowi Mazowieckiej.

Wśród seniorów rywalizowała Michalina Chrobot, w kategorii juniorów wystartowali Maciej Grabowski, Julia Skwierczyńska i Magda Baczewska, z kolei w juniorach młodszych Ewa Pasek. Kumite młodzików reprezentowali Wiktoria Pędzich, Weronika Kempista, i Kacper Dzierżanowski, a w kategorii kadetów wystartował Tomasz Parafiński.

- Nasi zawodnicy rywalizowali z zawodnikami z Białorusi, Bułgarii, Grecji, Niemiec, Izraela, Szwajcarii, Łotwy, Słowacji, Rumunii, Kazachstanu, Rosji, Hiszpanii, Ukrainy, Czech oraz Polski. Czworo z naszych reprezentantów dotarło do finałów zdobywając srebrne puchary - relacjonuje sensei Radosław Grabowski z OKKK.

Michalina Chrobot w pięknym stylu wygrała swoją pierwszą walkę z reprezentantką Czech, jednak w finale zmuszona była poddać walkę z powodu kontuzji dłoni. Maciej Grabowski w kata juniorów przeszedł eliminacje, pokazał klasę w półfinale dostając się do ścisłego finału i ostatecznie zajął drugie miejsce.

Piękną niespodziankę zrobiły Wiktoria Pędzich oraz Weronika Kempista, które jak burza przeszły przez eliminacje i dopiero w finałach uległy swoim przeciwniczkom z Ukrainy.

Ewa Pasek dostała się do półfinału jednak przegrała walkę o wejście do ścisłego finału i ostatecznie zajęła
trzecie miejsce.

- Nasze juniorki Julia i Magda niestety mimo świetnych walk nie zdołały przebić się do strefy medalowej, podobnie jak Kacper Dzierżanowski i Tomasz Parafiński - dodaje sensei Radosław Grabowski.

Na turnieju można było zobaczyć wiele ciekawych i efektownych walk. W zawodach wzięło udział 453 zawodników z 19 krajów ze światowych organizacji kyokushin. Organizatorem był KSW Bushi kierowany przez shihana Pawła Juszczyka.