Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Sporty walki

Pięć medali OKKK w Warszawie (zdjęcia)

Tylko złotego medalu zabrakło w dorobku Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai na Pucharze Europy w Warszawie. Ogólnie karatecy z Ostrowi Mazowieckiej pokazali dobrą formę zdobywając pięć medali.

2018/12/okkk-karate-ostrow-jpg_5c0539c6c4820Fot. Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai

Puchar Europy w karate kyokushin odbył się w dniach 24-25 listopada w Warszawie. W zawodach wzięło udział dziewięciu zawodników z Ostrowi Mazowieckiej.

Wśród seniorów rywalizowała Michalina Chrobot, w kategorii juniorów wystartowali Maciej Grabowski, Julia Skwierczyńska i Magda Baczewska, z kolei w juniorach młodszych Ewa Pasek. Kumite młodzików reprezentowali Wiktoria Pędzich, Weronika Kempista, i Kacper Dzierżanowski, a w kategorii kadetów wystartował Tomasz Parafiński.

- Nasi zawodnicy rywalizowali z zawodnikami z Białorusi, Bułgarii, Grecji, Niemiec, Izraela, Szwajcarii, Łotwy, Słowacji, Rumunii, Kazachstanu, Rosji, Hiszpanii, Ukrainy, Czech oraz Polski. Czworo z naszych reprezentantów dotarło do finałów zdobywając srebrne puchary - relacjonuje sensei Radosław Grabowski z OKKK.

Michalina Chrobot w pięknym stylu wygrała swoją pierwszą walkę z reprezentantką Czech, jednak w finale zmuszona była poddać walkę z powodu kontuzji dłoni. Maciej Grabowski w kata juniorów przeszedł eliminacje, pokazał klasę w półfinale dostając się do ścisłego finału i ostatecznie zajął drugie miejsce.

Piękną niespodziankę zrobiły Wiktoria Pędzich oraz Weronika Kempista, które jak burza przeszły przez eliminacje i dopiero w finałach uległy swoim przeciwniczkom z Ukrainy.

Ewa Pasek dostała się do półfinału jednak przegrała walkę o wejście do ścisłego finału i ostatecznie zajęła
trzecie miejsce.

- Nasze juniorki Julia i Magda niestety mimo świetnych walk nie zdołały przebić się do strefy medalowej, podobnie jak Kacper Dzierżanowski i Tomasz Parafiński - dodaje sensei Radosław Grabowski.

Na turnieju można było zobaczyć wiele ciekawych i efektownych walk. W zawodach wzięło udział 453 zawodników z 19 krajów ze światowych organizacji kyokushin. Organizatorem był KSW Bushi kierowany przez shihana Pawła Juszczyka.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies