Opublikowano . Powiat ostrowski | Sport | Pozostałe


Kacper Rydel drugi w Goworowie (zdjęcia, wideo)

Już po raz piąty szachiści z całego regionu wzięli udział w turnieju w Goworowie. W rywalizacji najlepszy okazał się Paweł Szeligowski z Łomży, który odniósł pięć zwycięstw i zanotował dwa remisy. Drugą lokatę zajął Kacper Rydel z Wąsewa.

2018/12/kacper-rytel-szachy-jpg_5c078940419b9

Rywalizacja o miejsca na podium była niezwykle zacięta i emocjonująca Paweł Szeligowski zdobył 6.0 pkt, Kacper Rydel 5.5 pkt, a trzeci Tadeusz Hryszkiewicz z Wyszkowa również 5.5 pkt.

Kolejne miejsca zajęli Jarosław Święcicki z Ostrołęki - 5.5 pkt, Jakub Firmuga z Łomży - 5.5 pkt, Oliwia Zioło z Zielonki - 5.0 pkt, Zbigniew Zajewski z Ostrołęki - 5.0 pkt, Mateusz Motyl z Zielonki - 5.0 pkt, Ryszard Jastrzębski z Korczak - 4.5 pkt, a dziesiątkę najlepszych zawodników domknął Zygmunt Szczepanek z Ostrołęki - 4.5 pkt.

W przypadku równej ilości punktów o kolejności miejsc decydowały kolejno średni Buchholz, pełny Buchholz, progresja i liczba zwycięstw.

Celem imprezy była popularyzacja sportu szachowego wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, podnoszenie umiejętności gry w szachy. Dla najlepszych zawodników czekały puchary i nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki oraz dyplomy. W sumie w rywalizacji wzięło udział 38 szachistów z całego regionu.

Zawody po raz kolejny zostały przeprowadzone w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i materiału filmowego z turniejowej rywalizacji.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies