Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Kino


Kino Ostrovia: jaki repertuar w tym tygodniu? (wideo)

Jaki repertuar w tym tygodniu przygotowało kino Ostrovia? Placówka proponuje kilka nowości, a propozycję dla siebie znajdzie każdy mieszkaniec. Zarezerwuj bilety już dziś.

2019/01/fuga-kino-ostrovia-jpg_5c34742b2dbdb"Fuga", fot. archiwum kina Ostrovia

Na ekranie ostrowskiego kina zobaczymy m.in. film Agnieszki Smoczyńskiej pt. "Fuga".

"Miśków 2-óch w Nowym Jorku" - dubbing, 2D
8-10.01, godz. 15.00
gatunek: komedia, animacja
czas trwania: 1 godz. 26 min.

Mianowany na króla Arktyki, sympatyczny Misiek powraca do Ameryki. W Nowym Jorku, z rąk burmistrza, ma odebrać największe z możliwych odznaczeń - wielki klucz do miasta. Na uroczystą galę Misiek stawia się w towarzystwie syna - Juniora, trójki rozbrykanych lemingów oraz dawno niewidzianych przyjaciółek - Olimpii i Very. Niestety w trakcie imprezy ktoś kradnie wielki klucz, a wkrótce po tym do telewizji trafia nagranie, na którym widać naszego bohatera rabującego nowojorskie banki. W jednej chwili, z ulubieńca Ameryki, Misiek staje się najbardziej poszukiwanym zwierzakiem w kraju. A to nie koniec kłopotów, bo z rodzinnego bieguna docierają do Miśka niepokojące wieści. Okazuje się, że bezduszny biznesmen planuje rozpuścić lodowce i zabutelkować całą powstałą z nich wodę. Czy bohater zdoła go powstrzymać, zanim ostatni lodowiec zamieni się w zgrzewkę mineralnej?

"Zabójcze maszyny" - dubbing, 2D
8-10.01, godz. 17.00
gatunek: science-fiction
czas trwania: 2 godz. 9 min.

Cywilizacja człowieka została zniszczona przez kataklizm. Tysiące lat potem ludzkość dostosowała się do nowych warunków. Gigantyczne miasta przemieszczają się po Ziemi, niszcząc mniejsze metropolie. Tom Natsworthy (Robert Sheehan), pochodzący z przedmieść miasta trakcyjnego - Londynu, walczy o przetrwanie. Na swojej drodze spotyka niebezpieczną uciekinierkę Hester Shaw (Hera Hilmar). Dwa przeciwieństwa, których drogi nigdy nie powinny były się przeciąć, tworzą nieprawdopodobny sojusz. Sojusz, który ma zmienić bieg przyszłości.

"Fuga" - 2D
8-10.01, godz. 20.00
gatunek: thriller, psychologiczny
czas trwania: 1 godz. 43 min.

Tym razem nie chodzi o fugę w znaczeniu, jakie znamy z muzyki, lecz o fugę (dosłownie: ucieczkę, od angielskiego: fugitive - uciekinier) dysocjacyjną. Uciekinierem jest mózg człowieka, mogący pozbawić go pamięci o przeszłości, a nawet wytworzyć jego biegunowo przeciwną osobowość od dotychczasowej, gdy człowiek ten przeżył silny, długotrwały stres. Fuga dysocjacyjna trwa od kilku godzin do kilku lat. Osoba dotknięta tym zaburzeniem może sprawnie funkcjonować jako ktoś o innej tożsamości niż przed jego wystąpieniem. Alicja była kiedyś Kingą. Nie pamięta siebie z tamtego okresu, nie wie, kim jest teraz. W dwa lata po zniknięciu z pola widzenia rodziny zostaje przez nią - dzięki programowi telewizyjnemu - odnaleziona, ale jej nie rozpoznaje. Z czasem ze strzępów wspomnień Alicji wyłania się obraz tajemnicy - tego, co wydarzyło się w przeszłości.

"Spider-Man Uniwersum" - dubbing, 2D
11-13.01, godz. 14.30 i 17.00
gatunek: familijny, animacja, akcja
czas trwania: 2 godz.

Miles Morales jest nastolatkiem, który odkrywa w sobie moce podobne do tych, jakimi posługuje się Spider-Man, podobnie zresztą jak on, jest superbohaterem. Nazywany jest często Ultimate Spider-Man, działa w uniwersum zwanym Ziemia-1610. Jest nadzwyczajnie silny, potrafi wdrapywać się po ścianach, ma pajęczy zmysł i umiejętność paraliżowania wroga.

"Zabawa zabawa" - 2D
11-13.01, godz. 19.30
gatunek: dramat, komedia
czas trwania: 1 godz. 28 min.

40-letnia prokurator Dorota (Agata Kulesza) pije, by - jak sama mówi - "nie zwariować". Zasłaniając się immunitetem, ukrywa wszystkie wykroczenia popełnione "pod wpływem". Skutecznie pomaga jej w tym mąż, znany polityk (Marcin Dorociński). Studentka Magda (Maria Dębska) lubi ostro imprezować, ale świetnie się uczy i ma super pracę, więc nikt nie robi jej z tego wyrzutów. Dla szanowanej chirurg - Teresy (Dorota Kolak) każdy pretekst jest dobry, żeby się napić. Alkoholu nie odmawia sobie nawet w pracy, w szpitalu dziecięcym, którego jest ordynatorem. Wkrótce, w życiu każdej z kobiet nastąpią wydarzenia, po których ich problem przybierze na sile. Czy wspierane przez rodziny i przyjaciół bohaterki zdążą go w porę pokonać?

Przypominamy, że kino Ostrovia w poniedziałki jest nieczynne.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies