Opublikowano . Mazowieckie | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Zabójstwo w gminie Goworowo. Marcin O. skazany

Ostrołęcki sąd wydał wyrok w sprawie Marcina Adama O., jednego z oprawców, którzy pozostawili w lesie nieprzytomną kobietę, narażoną na działanie niskiej temperatury i hipotermię, a następnego dnia powiesili ją na myśliwskiej ambonie, próbując upozorować samobójstwo.

zatrzymany_kajdanki_07_08_17

Do tragedii doszło pod koniec kwietnia 2017 roku. Prokuratura nie miała wątpliwości, że obaj oskarżeni o zabójstwo, 21 i 22-letni mieszkańcy powiatu wyszkowskiego, działali wspólnie, a ich celem było zabicie kobiety.

- Markowi M. i Marcinowi Adamowi O. przedstawiono zarzut zabójstwa Jadwigi M. W dniu 27 kwietnia 2017 roku w rejonie miejscowości G. gm. G. w okolicy ambony myśliwskiej usytuowanej na skraju lasu, działając wspólnie i w porozumieniu i w bezpośrednim zamiarze pozbawienia życia Jadwigi M. dokonali jej powieszenia na wymienionej ambonie - poinformowała wówczas Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce.

Przed dokonaniem zabójstwa - jak podała prokuratura - pokrzywdzona znajdowała się w stanie głębokiej nieprzytomności spowodowanej uderzeniem i kopnięciem w twarz przez Marcina Adama O., wskutek czego upadła. Podejrzani pozostawili ją w lesie, gdzie narażona była na działanie niskiej temperatury i hipotermię. Następnego dnia rano oprawcy wrócili i powiesili kobietę na myśliwskiej ambonie, prawdopodobnie chcąc upozorować jej samobójstwo.

Ostrołęcki sąd 27 grudnia 2018 r. wydał wyrok w sprawie Marcina Adama O.

- Sąd Okręgowy w Ostrołęce na skutek aktu oskarżenia wniesionego przez Prokuraturę Rejonową w Ostrołęce wydał wyrok w sprawie Marcina Adama O. uznając go za winnego, tego że 26 kwietnia 2017 r. między godziną 22.00 a 24.00 w okolicy miejscowości Góra, gm. Goworowo działając wspólnie i w porozumieniu z ustaloną osobą w bezpośrednim zamiarze pozbawienia życia dokonał zabójstwa […] w ten sposób, że zawiązał na szczeblu drabiny ambony myśliwskiej sznur z pętlą wisielczą, a następnie polecił ustalonej osobie podniesienie pokrzywdzonej, po czym osoba ta objęła rękami tułów pokrzywdzonej z jednoczesnym unieruchomieniem rąk opuszczonych wzdłuż ciała i podniosła ją do góry, wówczas stojąc na szczeblu drabiny założył pętlę wisielczą na szyję […], a ustalona osoba opuściła pokrzywdzoną, w wyniku czego nastąpił zgon wymienionej w następstwie zadzierzgnięcia, przy czym czynu tego dopuścił się mając w znacznym stopniu ograniczoną zdolność rozpoznania jego znaczenia i pokierowania swoim postępowaniem, tj. o czyn z art. 148 §1 k. k. w zw. z art. 31 §2 k. k. - poinformowała Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce.

Sąd skazał mężczyznę na 10 lat pozbawienia wolności. Wyrok nie jest prawomocny.

Zobacz również:
Wycieńczoną i nieprzytomną kobietę powiesili na myśliwskiej ambonie


Ewa Fabiańska
10 lat ? Żart

Sebastian Brzostek
Śmieszny wyrok

Katarzyna Kłosinska
10 lat ?kpina

Joanna Wilczyńska
10 lat 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ to policzek w twarz dla najbliższych ofiary. Masakra....

Cezary Maliszewski
10 lat ... Polskie prawo

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies