Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Sportowiec

To był udany sezon Zofii Sobotki

Zofia Sobotka to utalentowana zawodniczka Brokowskiego Klubu Karate Kyokushinkai, który od kilku lat odnosi sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej. Podopieczna sensei Zbigniewa Wójcickiego ma za sobą także bardzo udany sezon 2018.

2019/01/zofia-sobotka-jpg_5c36f58102a68

Pierwszym poważnym sprawdzianem formy zawodniczki Brokowskiego KKK były mistrzostwach Mazowsza przeprowadzone w Zielonce. Podopieczna sensei Zbigniewa Wójcickiego wywalczyła srebrny medal, zostając tym samym wicemistrzynią Mazowsza. W zawodach w drodze po medal musiała stoczyć kilka zaciętych i emocjonujących pojedynków.

W kolejnym starcie Zosia Sobotka startując w Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego w Zamościu musiała uznać wyższość rywalki i odpadła w eliminacjach. Kolejnym wyzwaniem dla zawodniczki Brokowskiego KKK był start w mistrzostwach Europy juniorów, które zostały przeprowadzone w Warnie w Bułgarii. W fazie eliminacyjnej podopieczna sensei Zbigniewa Wójcickiego trafiła na lepiej przygotowaną do starcia Rosjankę i nie zdołała awansować do strefy medalowej. Z pewnością doświadczenie w Bułgarii może zaprezentować podczas kolejnych startów utalentowanej zawodniczki.

W Białymstoku w drugim międzynarodowym turnieju karate kyokushin Zosia po świetnych walkach zajęła pierwsze miejsce, a kolejne złoto zdobyła w IKO Mazury Cup 2018 w Ostródzie, pokazując, że stać ją na świetne walki w swojej kategorii +60 kg.

Zofia Sobotka czeka na Wasze głosy. Wyślij SMS o treści TC.NAJLEPSZY.231 na numer 71068. Koszt SMS-a to 1,23 zł brutto.

Aktualny ranking plebiscytu dostępny na stronie Sportowiec Roku 2018. Zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi sylwetkami sportowców nominowanych do tego zaszczytnego tytułu.