Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Policja


Zima trudnym czasem dla osób bezdomnych

Zima w pełni, o czym świadczą obfite opady śniegu i temperatura powietrza spadająca dość mocno poniżej zera. Jest to czas szczególnie trudny dla osób uzależnionych od alkoholu, mieszkających samotnie, a przede wszystkim dla bezdomnych.

2019/01/bezdomny-jpg_5c3703774ecd2

Ostrowscy policjanci apelują o wrażliwość społeczną w tym zakresie.

- Jak co roku, w chwili gdy temperatury na zewnątrz spadają poniżej zera, zwracamy się do wszystkich z apelem o to, aby nie byli obojętni na czyjąś krzywdę. Na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane - informuje sierż. szt. Marzena Laczkowska, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej.

Dzielmy się posiadaną wiedzą na temat takich osób z oficerem dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej. Szczególnie w przypadkach, gdy osoba znajduje się na zewnątrz. Wykonanie jednego telefonu może uratować życie. Nie wahajmy się, więc przed wykonaniem telefonu na jeden z numerów alarmowych: 112, 999, 998 czy 997. Dzwoniąc możemy realnie pomóc drugiej osobie.

Telefonujmy do służb i instytucji pomocowych, gdy widzimy osoby leżące na mrozie, przebywające w okolicach dworców, siedzące dłuższy czas na ławkach w parkach czy też zamieszkujące pustostany.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies