Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Policja


Policjanci zatrzymali 13 piratów drogowych

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego w miniony wtorek ostrowscy policjanci prowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. "Kaskadowy pomiar prędkości". W trakcie akcji funkcjonariusze ujawnili 13 kierowców niestosujących się do ograniczeń prędkości.

predkosc_licznik_11_08_17

Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że kontrola prowadzona jest na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. W kontroli bierze udział dwa lub więcej radiowozów ustawionych na określonym przeważnie krótkim odcinku drogi. Akcja miała miejsce we wtorek 8 stycznia.

- Wtorkowe działania prowadziło dziesięciu policjantów z wydziału ruchu drogowego. Funkcjonariusze prowadzili działania w 18 punktach, gdzie kontroli poddano 43 kierujących autami, w 13 przypadkach policjanci stwierdzili przekroczenie dozwolonej prędkości - informuje sierż. szt. Marzena Laczkowska, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej.

Funkcjonariusze apelują o rozwagę na drodze, zdjęcie nogi z gazu i właściwe zadbanie o swoje pojazdy, aby ich stan techniczny gwarantował bezpieczeństwo podczas podróży.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies