Opublikowano . Mazowieckie | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Pamiętaj o odśnieżaniu i usuwaniu sopli

Każdy właściciel oraz administrator lub zarządca budynku są zobowiązani, w myśl przepisów ustawy o prawie budowlanym, utrzymać budynek w należytym stanie technicznym, a w okresie zimowym odśnieżać dach i usuwać niebezpieczne hałdy śniegowe i sople.

2019/01/odsniezanie-snieg-jpg_5c3877d2be19e

W związku z opadami śniegu Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przypomina właścicielom i zarządcom nieruchomości o konieczności odśnieżania dachów i usuwania lodowych sopli.

- Odśnieżanie dachu i usuwanie sopli należy do obowiązków właściciela bądź zarządcy nieruchomości. Szczególną uwagę należy zwrócić na obiekty wielkopowierzchniowe, m.in. hipermarkety, hale targowe i sportowe oraz magazyny. Właściciel bądź zarządca, który nie wywiąże się z obowiązku odśnieżania dachu może zostać ukarany mandatem. Można również wprowadzić natychmiastowy zakaz użytkowania obiektu - informuje MSWiA.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies