Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Sportowiec

Damian Świerdzewski z pasmem dobrych wyników

Damian Świerdzewski to utalentowany zawodnik z Dzbenina, który od kilku sezonów stale udowadnia, że warto w niego inwestować. Reprezentant gminy Rzekuń notuje wartościowe wyniki, świetnie zaprezentował się na trasie Półmaratonu Kurpiowskiego.

2019/01/2037b2c46cc81c23bc33d7501aaae4c1-1-jpg_5c39e41d6104e

Damian Świerdzewski trasie o długości 21.097 km potrafił narzucić mocne tempo i jak równy z równym rywalizować ze swoim odwiecznym rywalem Przemysławem Dąbrowskim, a także zawodnikami z Ukrainy i Białorusi. Ostatecznie linię mety przekroczył na najlepszym w karierze piątym miejscu ze świetnymi wynikiem 1:11:01.

Utalentowany zawodnik startujący pod szyldem Następny Krok z powodzeniem rywalizował również w mniejszych biegach rozgrywanych w kraju. W Ostrołęce zajął drugie miejsce w tradycyjnie przeprowadzonym bieg Tropem Wilczym na dystansie 5 km z czasem 15 minut i 37 sekund.

Zawodnik reprezentujący Następny Krok zajął także drugie miejsce w Krakowskim Biegu na dystansie 10 km z czasem 31:11 sekund, będącym nowym rekordem życiowym. Trzecią lokatę w wywalczył w IX Ogólnopolskim Biegu Raszyńskim na 10 km - 32:45. Na ósmej pozycji ukończył 11. PKO Poznań Półmaraton z czasem 1:10:53. W City Run w Białymstoku na 5 km zajął czwarte miejsce z rezultatem 15 minut i 18 sekund.

Damian Świerdzewski zadebiutował także w biegu górskim Maraton Karkonoski, gdzie zajął drugą lokatę z czasem 1:30:20. W dziewiątej edycji PGE Bieg Siedleckiego Jacka zajął czwarte miejsce z czasem 1:10:17. Po zakończonym sezonie pozostał niedosyt, bo kontuzji wyeliminowała go z kilku jesiennych biegów, w tym maratonu.

Damian Świerdzewski czeka na Wasze głosy. Wyślij SMS o treści TC.NAJLEPSZY.250 na numer 71068. Koszt SMS-a to 1,23 zł brutto.

Aktualny ranking plebiscytu Sportowiec Roku 2018 w Regionie dostępny na stronie sportowiecroku.moja-ostroleka.pl/ranking/2018. Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi sylwetkami sportowców nominowanych do tego zaszczytnego tytułu.