Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Sportowiec

Małgorzata Szurnicka z sukcesami w triathlonie

Małgorzata Szurnicka z wielką pasją trenowała kolarstwo, ale największe osiągnięcia zaczęła osiągać w triathlonie. W sezonie 2018 zawodniczka Szura Team świetnie prezentowała się w kolejnych zawodach i stawała na podium kolejnych imprez.

2019/01/aef68733ece09f72611ef8302d61d04f-1-jpg_5c39e476dc1a8

Sezon 2018 rozpoczęła od udziału w II Dziesiątce Kurpiowskiej, który pokonała w czasie 57 minut i 34 sekund. Kolejnym startem zawodniczki był IV Maraton Szosowy w Zambrowie na dystansie 80 km, gdzie z czasem 2:19:04 zwyciężyła w kategorii kobiet. Z powodzeniem rywalizowała w kolejnych zawodach triathlonowych. Na początek Cross Szczytno, gdzie zajęła czwarte miejsce w gronie kobiet i pierwsze w swojej kategorii wiekowej.

W kolejnym starcie Triathlon Sława na dystansie 1/3 Ironmana z czasem 3:54:12 zajęła szóste miejsce w gronie kobiet i pierwsze w swojej kategorii wiekowej. Małgorzata Szurnicka uplasowała się na drugiej lokacie w Kolarskim Wyścigu Australijskim, a następnie podjęła wyzwanie walki w zawodach Tour de Pologne Amatorów w Bukowinie Tatrzańskiej na dystansie 58 km, gdzie zajęła 36 miejsce w gronie kobiet.

Bardzo dobre wyniki Małgorzata Szurnicka zapisała na swoim koncie w Elemental Tri Series Białystok, gdzie na dystansie olimpijskim z czasem 2:49:08 zajęła trzecie miejsce w gronie kobiet i pierwsze w swojej kategorii. Z powodzeniem rywalizowała również m.in. w IV Duathlonie Makowskim, zajmując trzecie miejsce w gronie kobiet i IV Biegu 3P Przełajem Przez Przystań, gdzie była trzecia w gronie kobiet.

Dużym wyzwaniem dla zawodniczki był start w Ironman Istria 70.3 w Słowenii, gdzie zmagania ukończyła w czasie 7:07:46. Małgorzata Szurnicka to prawdziwa triathlonową dumą regionu, dzięki której dyscyplina może stać się bardziej popularna.

Małgorzata Szurnicka czeka na Wasze głosy. Wyślij SMS o treści TC.NAJLEPSZY.262 na numer 71068. Koszt SMS-a to 1,23 zł brutto.

Aktualny ranking plebiscytu Sportowiec Roku 2018 w Regionie dostępny na stronie sportowiecroku.moja-ostroleka.pl/ranking/2018. Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi sylwetkami sportowców nominowanych do tego zaszczytnego tytułu.