Opublikowano . Mazowieckie | Sport | Sportowiec

Angelika Wikieł z medalami mistrzostw Polski

Angelika Wikieł po powrocie do Ostrołęki ambitnie walczy o kolejne dobre wyniki w barwach Klubu Pływackiego Narew. W sezonie 2018 zawodniczka rywalizują pod wodzą swojej siostry trenerki Manueli Wikieł walczyła m.in. w zawodach Pucharu Polski i Mistrzostwach Polski.

2019/01/angelika-wikiel-jpg_5c3d8de510838

Duży sukces Angelika Wikieł zanotowała w mistrzostwach Polski seniorów i młodzieżowców, które odbyły się w maju w Łodzi. Ostrołęczanka zdobyła brązowy medal w kategorii młodzieżowców, na 200 metrów stylem klasycznym. Na dystansie o połowę krótszym finiszowała na czwartej pozycji.

Po wakacyjnej przerwie zawodniczka Narwi bardzo udanie prezentowała się w październikowych mistrzostwach Ostrołęki zdobyła złoty medal na 100 metrów stylem klasycznym i 200 metrów stylem dowolnym. W klasyfikacji zawodniczek 17-letnich i starszych okazała się zdecydowanie najlepsza, co z pewnością dało bodziec do dalszej wytężonej pracy na treningach.

W listopadowych zawodach Łodzi w zawodach Arena Grand Prix Pucharu Polski Angelika Wikieł startowała na dystansach 50, 100 i 200 metrów. Wyniki na poszczególnych dystansach sprawiły, że w klasyfikacji łącznej została siódmą zawodniczką całej imprezy. Zawody były elementem przygotowań do najważniejszej imprezy sezonu, czyli Zimowych Mistrzostw Polski w Lublinie.

Angelika Wikieł pod wodzą swojej siostry - Manueli w zawodach zaprezentowała się z jak najlepszej strony i wywalczyła dwa srebrne medale w gronie młodzieżowców. Pierwsze srebro zdobyła na 50 metrów stylem dowolnym, a następnie drugie na 200 metrów stylem dowolnym. W zawodach mogła zdobyć jeszcze trzeci krążek, ale rywalizację na 100 metrów ukończyła tuż za podium.

Angelika Wikieł czeka na Wasze głosy. Wyślij SMS o treści TC.NAJLEPSZY.243 na numer 71068. Koszt SMS-a to 1,23 zł brutto.

Aktualny ranking plebiscytu dostępny na stronie Sportowiec Roku 2018. Zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi sylwetkami sportowców nominowanych do tego zaszczytnego tytułu.