Opublikowano . Mazowieckie | Sport | Sportowiec

Sportowiec Roku 2018 i sukcesy pływaków

Sezon 2018 był bardzo dobry w wykonaniu pływaczek dwóch ostrołęckich klubów - UKS Piątka i SP Narew. Największe sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej osiągnęli ratownicy wodni WOPR-OS prowadzeni przez trenera Dariusza Małkowskiego.

2019/01/sportowiec-plywanie-jpg_5c45d3b77d724

Magda Kowalska z UKS Piątka Ostrołęka zanotowała kilka bardzo udanych startów, z sukcesami prezentują się m.in. w serii zawodów "Od Młodzika do Olimpijczyka" przeprowadzonych w Warszawie. Bardzo dobrze wypadła również w zawodach w Pułtusku, czy też Olsztynie, notując rekordy życiowe i bardzo wartościowe wyniki.

Angelika Wikieł mimo serii przeszkód na swojej drodze w sezonie 2018 wywalczyła trzy medale rangi mistrzostw Polski - dwa srebrne i brązowy. Z sukcesami reprezentowała barwy SP Narew w Grand Prix Pucharu Polski, a także miała możliwość zaprezentowania się przed własną publicznością.

Największą uwagę kibiców skupił Hubert Nakielski, który w najważniejszym starcie - mistrzostwach świata w Australii wywalczył cztery medale - złoty, dwa srebrne i brązowy. W mistrzostwach Europy w Irlandii zdobył dwa złote i dwa srebrne medale. W zawodach w ramach Grand Prix Polski wywalczył kilkanaście medali.

Śladami swojego utytułowanego już kolegi z drużyny WOPR-OS dzielnie podąża Mateusz Adamowski. Jego największymi osiągnięciami były dwa srebrne medale w kategorii juniorów w mistrzostwach Europy w Limerick. Nie zabrakło sukcesów również w zawodach Grand Prix Polski.

Z wszystkimi osiągnięciami zawodniczek i zawodników nominowanych do miana Sportowca Roku 2018 w regionie w serwisie sportowiecroku.moja-ostroleka.pl.