Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Policja


Nowa kategoria w policyjnej aplikacji KMZB

Policyjna aplikacja pn. "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa" działa od września 2016 roku. Dzięki niej mieszkańcy mogą zgłaszać miejsca, w których występują różnego rodzaju niebezpieczeństwa. Od 20 stycznia br. na krajowej mapie pojawiła się nowa kategoria.

krajowa_mapa_zagrozen_bezpieczenstwa_26_07_17Fot. KPP w Ostrowi Mazowieckiej

"Miejsce niebezpiecznej działalności rozrywkowej" to nowa kategoria dodana do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Warunkiem zgłoszenia zagrożenia w aplikacji jest wypełnienie przez użytkownika pola "Opis zagrożenia". Podczas weryfikacji zgłoszenia przez policję, rozważane będzie zaangażowanie innych instytucji poza policyjnych, aby jak najszybciej zweryfikować i skuteczniej działać w celu wyeliminowania zagrożenia.

- Przypominamy, że zgłoszenie zagrożenia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa nie ma charakteru pilnej interwencji policji. W przypadku zagrożenia życia lub zdrowia ludzi należy skorzystać z numeru alarmowego 112 - wyjaśnia sierż. szt. Marzena Laczkowska, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa dostępna jest pod adresem mapy.geoportal.gov.pl.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies