Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Policja


Dzięki stłuczce zatrzymano pijanego ostrowianina

Zderzenie dwóch pojazdów na ostrowskim skrzyżowaniu ujawniło pijanego kierowcę na drodze. Sprawca stłuczki, do której doszło w sobotni wieczór w Ostrowi Mazowieckiej, był trzeźwy, ale poszkodowany kierowca opla wydmuchał w policyjny alkomat ponad trzy promile alkoholu.

2018/05/policja-kogut-jpg_5afc162da22f7

O szczegóły zdarzenia poprosiliśmy starszego sierżanta Marcina Jelińskiego z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej.

- Na skrzyżowaniu ulic Dubois i 3 Maja w Ostrowi Mazowieckiej doszło do zderzenia dwóch aut. 25-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego kierując skodą, podczas wykonywania skrętu w lewo, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu oplem 43-letniemu ostrowianinowi. W wyniku zdarzenia pasażerka skody trafiła do szpitala - mówi st. sierż. Marcin Jeliński.

Jak się okazało kierowca opla był w stanie nietrzeźwości. Urządzenie do badania wykazało ponad trzy (!) promile alkoholu w organizmie. Ostrowianin, pomimo bycia ofiarą zdarzenia, odpowie za kierowanie pojazdem przed sądem.

Do zdarzenia doszło w sobotę 9 lutego o godz. 19.30.

- Apelujemy do kierowców o zdjęcie nogi z gazu i respektowanie przepisów ruchu drogowego. Przypominamy kierowcom, że za kierowaniem autem w stanie nietrzeźwości grozi do dwóch lat pozbawienia wolności - dodaje st. sierż. Marcin Jeliński z ostrowskiej policji.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies