Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Lekkoatletyka


Blisko 100 osób pobiegło wilczym tropem (zdjęcia, wideo)

Blisko setka zawodniczek i zawodników przystąpiła do biegu Tropem Wilczym, który poświęcony był pamięci żołnierzy wyklętych. Podobnie jak w poprzednich latach do wyboru były dwa dystanse - 1963 metry oraz 5 km. Poznaj zwycięzców rywalizacji.

2019/03/tropem-wilczym-medal-jpg_5c7e6f78456e3

Po raz kolejny zainteresowanie biegiem organizowanym przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowi Mazowieckiej było bardzo duże.

W biegu na 5 km najlepszy okazał się reprezentant OSM Piątnica Grzegorz Laskowski z czasem 18 minut i 52 sekund. Drugi finiszował Damian Kacprzyk z Ostrowi Mazowieckiej - 19 minut i 9 sekund, a trzeci był Artur Gawkowski z Ostrów Biega - 19 minut i 30 sekund.

W gronie kobiet zwyciężyła Zuzanna Wańczyk (PUKS Młode Orły) z Ostrowi Mazowieckiej - 20 minut i 56 sekund, drugą lokatę zajęła Aleksandra Niewiadomska (Ostrów Biega), a trzecie Magdalena Malik (Ostrów Biega) z Podborza - 23 minuty i 8 sekund.

Poznaj komplet wyników w kategorii mężczyzn i kobiet.

Była to już kolejna ostrowska odsłona biegu Tropem Wilczym, którego ideą jest upamiętnienie żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego, które w latach 1944-1963 działo na terenie Polski. Dystans 1963 metrów, na którym rywalizują biegacze jest nieprzypadkowy. To nawiązanie do 1963 roku, w którym zginął ostatni żołnierz wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek.

Neonówka


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies
Promocja