Opublikowano . Mazowieckie | Sport | Sportowiec

Wikieł: Stać mnie na dużo więcej (wideo)

Kapituła plebiscytu Sportowiec Roku 2018 w regionie zdecydowała, że najbardziej zaszczytne wyróżnienie trafi do Angeliki Wikieł. Pływaczka powróciła do startu w barwach sekcji pływackiej Narwi Ostrołęka i zapisała na swoim koncie duże sukcesy.

2019/03/angelika-wikiel-jpg_5c80db169b1f2

Angelika po powrocie do Ostrołęki ambitnie walczy o kolejne bardzo dobre wyniki w barwach nowego klubu. W sezonie 2018 zawodniczka rywalizuje pod wodzą swojej siostry trenerki walczyła m.in. zawodach pucharu Polski i mistrzostwach Polski.

Duży sukces zanotowała w mistrzostwach Polski seniorów i młodzieżowców, które odbyły się w maju w Łodzi. Ostrołęczanka zdobyła brązowy medal w kategorii młodzieżowców, na 200 metrów stylem klasycznym. Na dystansie o połowę krótszym finiszowała na czwartej pozycji.

Kluczowy był start w zimowych mistrzostwach Polski, gdzie zdobyła dwa srebrne medale w gronie młodzieżowców. Pierwsze srebro zdobyła na 50 metrów stylem dowolnym, a następnie drugie na 200 metrów stylem dowolnym. W zawodach mogła zdobyć jeszcze trzeci krążek, ale rywalizację na 100 metrów ukończyła tuż za podium.

Mimo bardzo trudnych warunków do treningów, wykazała wielki charakter, wolę walki i pokazała, że warto w nią inwestować.

Nagrodę główną dla Sportowca Roku 2018 w regionie Angelice Wikieł w Centrum Bankietowym "Warszawska 34" wręczyli Mariusz Rynkiewicz z firmy JBB Bałdyga oraz gość specjalny gali Paweł Nastula.

- Dziękuję bardzo za wyróżnienie, jestem zaskoczona - mówiła podczas gali Sportowiec Roku 2018 w regionie Angelika Wikieł. - Chciałabym pogratulować wszystkim sportowcom, myślę, że to, że tu jesteśmy to jest bardzo duże osiągniecie. Chciałabym podziękować wszystkim, dzięki którym mogę powrócić do rodzinnego miasta, przede wszystkim mojej siostrze i jednocześnie trenerce Manueli.

Gala Sportowiec Roku 2018 (zdjęcia, wideo)
Paweł Nastula: Takie gale są potrzebne (wideo)