Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Inne


Wystawa prac wykonanych haftem krzyżykowym

Prace wykonane haftem krzyżykowym autorstwa Barbary Roszkowskiej pn. "Nitką malowane" można oglądać do końca marca w Bibliotece Pedagogicznej w Ostrowi Mazowieckiej.

2019/03/igla-malowane-jpg_5c88d5a9038e1Fot. Biblioteka Pedagogiczna w Ostrowi Mazowieckiej

Prace wzbudzają podziw, szacunek dla trudu i cierpliwości włożonych w ich wykonanie. Zachwycają tematyką, kunsztem wykonania i kolorystyką.

Na haftowanych obrazach widać cienie, półcienie, fałdy, zmarszczki i załamania światła. Trudno uwierzyć, że obrazy wykonane są haftem. Misterność haftu daje efekt barwnej plamy malarskiej stworzonej pociągnięciem pędzla i dopiero po bliższym spojrzeniu dostrzegamy, że postaci, pejzaże, kompozycje kwiatowe wykonano nicią.

- Dorobek Barbary Roszkowskiej to ponad 140 wyhaftowanych kanw. Swoimi pracami obdarowała nie tylko rodzinę i przyjaciół, ale jej dzieła zdobią również ściany czytelni biblioteki. Wiele z nich pięknie oprawionych sprzedała zainteresowanym nieznajomym - informuje Biblioteka Pedagogiczna w Ostrowi Mazowieckiej.

Haft krzyżykowy to hobby, które zajmuje artystce wiele czasu i sprawia ogromną przyjemność.

Wystawa jest czynna do końca marca br. w czytelni biblioteki przy ulicy Rubinkowskiego 15 w godzinach jej otwarcia.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies