Opublikowano . Mazowieckie | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Pieniądze z Mazowsza na pracownie informatyczne i językowe

Modernizacja i tworzenie nowych pracowni informatycznych i językowych, zakup sprzętu komputerowego czy oprogramowania - to tylko niektóre zadania, które samorządy lokalne będą mogły wykonać, dzięki wsparciu samorządu Mazowsza.

2019/04/boy-110762-960-720-jpg-08-04-2019-13-24-jpg_5cb1a7cdacbc9

Rusza Mazowiecki Program Dofinansowania Pracowni Informatycznych i Językowych - wnioski można składać do 30 kwietnia br. W puli jest 5 mln zł. To pilotażowy projekt samorządu województwa mazowieckiego skierowany do gmin, powiatów i miast na prawach powiatu.

- Samorządom lokalnym często brakuje pieniędzy na tego typu przedsięwzięcia, dlatego tak istotne jest nasze wsparcie. Inwestujemy w nowoczesny sprzęt, oprogramowanie czy wyposażenie, a dzięki temu podnosimy jakość kształcenia młodych ludzi - mówi marszałek Adam Struzik.

W ramach programu samorządy będą mogły ubiegać się o dofinansowanie na modernizację i tworzenie nowych pracowni informatycznych i językowych dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Chodzi o takie zadania jak zakup nowoczesnego sprzętu i niezbędnego oprogramowana, a także elementów wyposażenia. Celem tego programu jest przede wszystkim zwiększenie dostępności dzieci i młodzieży do nowoczesnych rozwiązań informatycznych i pomocy dydaktycznych.

- To bardzo ważna inicjatywa. Ten program stworzyliśmy z myślą o rozwoju placówek oświatowych. Cieszę się, że mogliśmy wygospodarować z naszego budżetu środki na ten cel - podkreśla członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

Dofinansowanie zadania może wynieść do 70 proc. kosztów kwalifikowanych i nie powinno przekroczyć 70 tys. zł. Nabór trwa do 30 kwietnia br.

Wnioski można składać w formie papierowej, osobiście lub kurierem w godzinach: 8.00-16.00 w kancelarii ogólnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, ul. Jagiellońska 26 lub w punktach kancelaryjnych urzędu oraz za pośrednictwem poczty na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Departament Edukacji Publicznej i Sportu, ul. Brechta 3, 03-472 Warszawa.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies