Opublikowano . Mazowieckie | Aktualności | Straż pożarna


Mazowsze wspiera strażaków. Trwa nabór wniosków

Praca strażaków wymaga nieustającego wsparcia, dlatego potrzebny jest nie tylko nowoczesny sprzęt, ale też solidna baza. Dzięki środkom z budżetu województwa mazowieckiego możliwy będzie zakup nowych wozów strażackich i ubrań ochronnych oraz remonty strażnic. Trwa nabór wniosków.

2019/04/woz-straz-jpg_5cb2f704b0f74

Strażnice to obiekty, które zazwyczaj wymagają prac modernizacyjnych i gruntownych remontów, a samorząd Mazowsza postanowił wesprzeć takie inwestycje. W tym roku na ten cel przeznaczy aż 2 mln zł. Ale to nie jedyne zadanie, które wspomoże samorząd województwa.

Na zakup nowych wozów strażackich przeznaczono aż 7 mln zł, a na zakup ubrań ochronnych dla strażaków udało się wygospodarować 1 mln zł. Do mazowieckich Ochotniczych Straży Pożarnych trafi łącznie aż 10 mln zł.

- Co roku wspieramy mazowieckie jednostki OSP. Aby strażacy mogli nieść pomoc potrzebującym, muszą dysponować specjalistycznym sprzętem. Nasz program pozwoli nie tylko na doposażenie jednostek w nowoczesne wozy strażackie i ubrania ochronne, ale także wyremontować strażnice - podkreśla marszałek Adam Struzik.

Jak złożyć wniosek o dofinansowanie?
Wniosek o przyznanie pomocy finansowej może złożyć wójt, burmistrz lub prezydent miasta. Maksymalna kwota dofinansowania na remont strażnic wynosi do 20 tys. zł, na zakup wozów strażackich i sprzętu specjalistycznego do 50 tys. zł. Pomoc ta może zostać zwiększona do 100 tys. zł w przypadku zakupu nowego, ciężkiego bądź średniego samochodu. Samorząd gminy lub miasta może ubiegać się o wsparcie tylko dla jednej jednostki OSP.

Wnioski należy składać osobiście lub wysłać pocztą na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, ul. Jagiellońska 26, 03-719 Warszawa lub ul. Skoczylasa 4, 03-464 Warszawa, z dopiskiem "Wnioski OSP-2019". Ostateczny termin składania dokumentów upływa 26 kwietnia br.

Szczegóły, w tym formularz zgłoszeniowy, znajdują się na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, w zakładce Bezpieczeństwo.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies