Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Policja


Jechał 105 km/h w obszarze zabudowanym. Stracił prawo jazdy

Policjanci ruchu drogowego z Ostrowi Mazowieckiej zatrzymali prawo jazdy mężczyźnie, który jechał zdecydowanie za szybko. Interwencja związana była z przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h. Policjanci apelują do kierowców o zachowanie rozwagi.

predkosc_licznik_11_08_17

42-letni mieszkaniec województwa lubelskiego, kierujący mercedesem w Zakrzewie-Słomach (gm. Nur) jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 105 km/h.

- Kierujący został ukarany mandatem, otrzymał 10 punktów karnych i stracił prawo jazdy na trzy miesiące - informuje sierż. szt. Marzena Laczkowska, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej.

Do zdarzenia doszło w piątek 12 kwietnia br. po godz. 14.00.

Przypominamy, że policjant w czasie kontroli drogowej, po stwierdzeniu przekroczenia prędkości o więcej niż 50 km/h ma obowiązek zatrzymać kierowcy prawo jazdy i przesyłać je do właściwego starosty, który wydaje decyzję administracyjną i formalnie zatrzymuje dokument.

Za pierwszym razem zatrzymanie prawa jazdy następuje na okres trzech miesięcy. Jeśli mimo to kierowca dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do sześciu miesięcy. Natomiast kolejna wpadka bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

- W trosce o własne zdrowie i życie apelujemy do kierowców o więcej rozwagi i jazdę zgodnie z przepisami ruchu drogowego - dodaje rzeczniczka prasowa ostrowskiej policji.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies