Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Pozostałe


Szachowy turniej o puchar burmistrza dla Milewskiego (zdjęcia)

Po raz czwarty szachiści z całego regionu rywalizowali w turnieju o puchar burmistrza. W rywalizacji najlepszy okazał się Karol Milewski z Białegostoku, który odniósł pięć zwycięstw i zanotował dwa remisy. Drugą lokatę zajęła Malwina Szewczyk.

2018/05/szachy-jpg_5af14b8ba39cc

Rywalizacja o miejsca na podium była niezwykle zacięta i emocjonująca Karol Milewski zdobył 6.0 pkt, Malwina Szewczyk również 6.0 pkt (6 zwycięstw, 1 porażka), a trzeci Sławomir Ołowski 5.5 pkt.

W przypadku równej ilości punktów o kolejności miejsc decydowały kolejno średni Buchholz, pełny Buchholz, progresja i liczba zwycięstw.

Kolejne miejsca zajęli Karol Busiński, Szymon Dunda, Jarosław Święcicki - wszyscy zdobyli po 5.5 pkt. Zobacz dokładne wyniki na stronie chessarbiter.com.

Zwycięzca turnieju i najlepsza kobieta zostali nagrodzeni pucharami. Z kolei najlepsza trójka zawodników w każdej kategorii wiekowej otrzymała pamiątkowe statuetki.

Turniej szachowy odbył się w niedzielę 12 maja. Zdjęcia z wydarzenia dostępne są na stronie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowi Mazowieckiej.