Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Piłka nożna

Zwycięstwo Ostrovii w Nowym Mieście (wideo)

Piłkarze Ostrovii Ostrów Mazowiecka zapisali na swoim koncie kolejne zwycięstwo w rozgrywkach ligi okręgowej w grupie Ciechanów-Ostrołęka. Tym razem podopieczni trenera Pawła Kowalczyka pokonali w wyjazdowej konfrontacji Sonę Nowe Miasto 3:1.

ostrovia_wilczewski_11_06_17

Do przerwy piłkarze z Ostrowi Mazowieckiej prowadzili po bramce w pierwszej minucie. Autorem gola był Dawid Wilczewski.

Po zmianie stron inicjatywa dalej należała do żółto-zielonych. W 53 minucie wynik podwyższył Patryk Gromek. W efekcie Ostrovia prowadziła pewnie 2:0.

W 81 minucie skutecznością błysnął Konrad Wiktorowicz, który strzelił bramkę kontaktową. Jednak ostatnie słowo należało do zespołu z Ostrowi Mazowieckiej. Na pięć minut przed końcowym gwizdkiem wynik ustalił Patryk Gromek.

Ostrovia zdobyła kolejny komplet punktów i może spokojnie przygotowywać się do kolejnego meczu.

Sona Nowe Miasto - Ostrovia Ostrów Mazowiecka 1:3 (0:1)
Bramki: Wiktorowicz 81. - D. Wilczewski 1. Gromek 53. 85.

Ostrovia: Poluliakhov - E. Barzał (80. Kaczyński), Korzeb, Nowacki, J. Małkiński (55. Rogalski), Gromek (90.+1 Szydlik), Wasil, Sz. Wątróbski, D. Wilczewski, Zawistowski (65. Romanik), Zacheja oraz Augustyniak, Kopacz, K. Wątróbski

Pewne zwycięstwo odniósł lider rozgrywek Makowianka Maków Mazowiecki pokonując PAF Płońsk 3:1. Trzy punkty trafiły na konto Kryształu Glinojeck, którzy otrzymali walkower w planowanym meczu z Mazowszem Jednorożec. Z gry o awans nie mają zamiaru rezygnować piłkarze Nadnarwianki Pułtusk, którzy pokonali Tęczę Ojrzeń 2:1.

Nieoczekiwanej porażki w meczu przed własną publicznością doznali piłkarze KS CK Troszyn, którzy ulegli Iskrze Krasne 3:4. Dwie bramki dla podopiecznych trenera Łukasza Bałazego zdobył Piotr Kubat, jedną dołożył Piotr Kamionowski. Gospodarze nie wykorzystali także dwóch rzutów karnych.

Ponadto zwycięstwo na swoim koncie zapisali zawodnicy Wkry Sochocin, Korony Szydłowo i Żbika Nasielsk.

Ostrovia Ostrów Mazowiecka do rozegrania ma jeszcze spotkania z Iskrą Krasne przed własną publicznością i KS CK Troszyn na wyjeździe.