Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Sporty walki


Ponad 250 karateków rywalizowało w Ostrowi Mazowieckiej (zdjęcia, wideo)

Od piętnastu lat karatecy z całej Polski zjeżdżają się w czerwcu do Ostrowi Mazowieckiej na ogólnopolski turniej karate kyokushinkai. W tym roku przyjechało 253 zawodników z 18 klubów. Zawodnicy rywalizowali w kategoriach kumite i kata.

2019/06/karate-mistrzostwa-ostrow-jpg_5cfa401bd1933

Do zawodów zgłosili się czołowi zawodnicy, dlatego o każdy medal było niezwykle ciężko. Wszyscy zawodnicy stoczyli 190 walk. Najlepsi technicy wystartowali w elitarnym turnieju kata, gdzie wykonywali tylko zaawansowane formy.

Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai, jednocześnie organizator turnieju, zajął drużynowo trzecie miejsce za KSW Bushi i klubem ze Skarżyska-Kamiennej.

W zawodach wzięły udział również zawodnicy z Otwocka, Wołomina, Szczytna, Augustowa, Grajewa, Białegostoku, Łomży, Inowrocławia, Bydgoszczy, Siedlec, Zielonki, Góry Kalwarii, Wasilkowa, Warszawy, Radomska i Wyszkowa.

Turniej został rozegrany, w sobotę 1 czerwca, zgodnie z zasadami Polskiej Federacji Karate Kontaktowego. Zobacz szczegółowe wyniki zawodów.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies