Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Policja


Kierował motorowerem. Miał ponad trzy promile

Ponad trzy promile alkoholu w organizmie miał mieszkaniec powiatu ostrowskiego, który postanowił wybrać się w podróż motorowerem. Nieodpowiedzialnego kierowcę zatrzymali funkcjonariusze policji na jednej z ulic w Ostrowi Mazowieckiej.

2019/06/motorower-ster-jpg_5cff61eb13127

Do zdarzenia doszło w sobotę 8 czerwca po godz. 15.00. O szczegółach poinformowała nas sierż. szt. Marzena Laczkowska, rzeczniczka prasowa ostrowskiej policji.

- Ostrowscy policjanci zatrzymali w Ostrowi Mazowieckiej kierującego motorowerem. 43-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego został poddany badaniu na stan trzeźwości. Mężczyzna miał ponad 3,3 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że 43-latek do września przyszłego roku ma sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych - wyjaśnia sierż. szt. Marzena Laczkowska.

Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie i odpowie za swoje bezmyślne zachowanie przed sądem.

- Pamiętajmy, że bez względu na to jakim pojazdem się poruszamy, to jazda pod wpływem alkoholu niesie za sobą ogromne niebezpieczeństwo dla nas samych oraz dla innych zupełnie niewinnych osób. Przypominamy, że za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości grozi do dwóch lat pozbawienia wolności - dodaje rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej.


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.