Opublikowano . Mazowieckie | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Druga edycja projektu "Krwioobieg Terytorialsa"

1500 zebranych litrów krwi i zaangażowanie 2500 krwiodawców - to cel drugiej edycji projektu "Krwioobieg Terytorialsa". Głównym założeniem akcji nie jest tylko zwiększenie liczb, ale przede wszystkich lepsza synchronizacja donacji krwi i osocza z potrzebami terytorialnymi i czasowymi banków krwi.

2019/06/krwioobieg-terytorialsa-jpg_5cff7853cb8f4 Fot. archiwum organizatora

- Pierwsza edycja projektu spotkania się z ogromnym zainteresowaniem. Wzięło w niej udział 2000 żołnierzy, którzy łącznie, podczas trwania akcji oddali ponad 1300 litrów krwi. Co oznacza, że co dziesiąty żołnierz naszej formacji jest krwiodawcą. To więcej niż zakładaliśmy - zaznaczył gen. dyw. Wiesław Kukuła, dowódca wojsk obrony terytorialnej.

W najbliższą sobotę 15 czerwca akcja zbiórki krwi, w ramach projektu "Krwioobieg Terytorialsa", zorganizowana zostanie na placu Piłsudskiego w Warszawie przez 5 i 6 Mazowiecką Brygadę Obrony Terytorialnej.

- Podczas minifestynu zorganizowanego w stolicy, oprócz pamiątkowych monet okolicznościowych za donacje krwi otrzymać będzie można również symboliczne kropelki - informuje Aneta Szczepaniak, rzeczniczka prasowa 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

W tym roku wszystkie zbiórki krwi organizowane w wojskach obrony terytorialnej, odbywają się w ramach projektu ministerialnego "Spokrewnieni służbą". Do projektu przyłączyły się również bataliony lekkiej piechoty 5 MBOT i regularnie organizują zbiórki krwi w Siedlcach, Ciechanowie i Ostrowi Mazowieckiej, gdzie stacjonują terytorialsi.


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.