Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Sporty walki


Legendarny shihan trenował ostrowskich karateków (zdjęcia)

Legendarny shihan Peter Chong z Singapuru przybył do Ostrowi Mazowieckiej i przeprowadził specjalny trening dla karateków z Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai oraz zaproszonych gości.

2019/06/peter-chong-ostrow-mazowiecka-018-jpg_5cff7d9eb361c Fot. Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai

Shihan Peter Chong to wielka postać świata karate. W latach sześćdziesiątych XX wieku był uczniem Oyamy, twórcy karate kyokushin. Chong przez kilka lat trenował w słynnym tokijskim dojo, które wyszkoliło wielu wspaniałych karateków.

Przez kolejne lata shihan Chong rozwijał organizację Masutatsu Oyamy w Singapurze oraz w krajach azjatyckich, gdzie zdobył szacunek za swoją doskonałą technikę, otwartość i umiejętności organizacyjne.

- Shihan Peter Chong wraz ze swoim synem przeprowadzili trening w naszym dojo. To dla nas wielki zaszczyt. Wiele klubów marzy o takiej możliwości, u nas to się po prostu stało faktem - mówi sensei Radosław Grabowski.

Obecnie Peter Chong wraz z wieloma innymi karatekami tworzy organizację International Karate Alliance Kyokushin Ryu, która w niecałe pół roku otworzyła ponad 200 oddziałów w 50 krajach na wszystkich kontynentach. W naszym kraju do tej organizacji należą obecnie dwa kluby - z Warszawy i Ostrowi Mazowieckiej.

- Organizacja IKA pozwala na bardzo szerokie kontakty sportowe z innymi organizacjami kyokushin, umożliwia starty w zawodach opartych na tradycyjnych, pełno kontaktowych przepisach karate kyokushin. Organizacja IKA umożliwia również promocję zawodników kyokushin w MMA, gdzie walczą jako przedstawiciele karate kyokushin i nie muszą rezygnować ze swojej przynależności stylowej - wyjaśnia sensei Grabowski z OKKK.

Podczas spotkania w Ostrowi Mazowieckiej Peter Chong poprowadził trening w takim stylu jak był uczony przez wielkiego Masutatsu Oyamę. Dużo czasu poświęcił treningowi wzmacniania rąk na specjalnych przyrządach - makiwarach. Z kolei jego syn Jackie Chong zaprezentował zestaw ćwiczeń do kumite, w szczególności sposoby treningu poruszania się i pracy nóg. Nie zabrakło również elementów samoobrony w powiązaniu z bunkai - interpretacją kata.

Historyczny trening w ostrowskim dojo odbył się we wtorek 28 maja.


Zobacz zdjęcia: Legendarny shihan trenował ostrowskich karateków (zdjęcia)

1/18
2/18
3/18
4/18
5/18
6/18
7/18
8/18
9/18
10/18
11/18
12/18

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.