Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Sporty walki


Legendarny shihan trenował ostrowskich karateków (zdjęcia)

Legendarny shihan Peter Chong z Singapuru przybył do Ostrowi Mazowieckiej i przeprowadził specjalny trening dla karateków z Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai oraz zaproszonych gości.

2019/06/peter-chong-ostrow-mazowiecka-018-jpg_5cff7d9eb361cFot. Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai

Shihan Peter Chong to wielka postać świata karate. W latach sześćdziesiątych XX wieku był uczniem Oyamy, twórcy karate kyokushin. Chong przez kilka lat trenował w słynnym tokijskim dojo, które wyszkoliło wielu wspaniałych karateków.

Przez kolejne lata shihan Chong rozwijał organizację Masutatsu Oyamy w Singapurze oraz w krajach azjatyckich, gdzie zdobył szacunek za swoją doskonałą technikę, otwartość i umiejętności organizacyjne.

- Shihan Peter Chong wraz ze swoim synem przeprowadzili trening w naszym dojo. To dla nas wielki zaszczyt. Wiele klubów marzy o takiej możliwości, u nas to się po prostu stało faktem - mówi sensei Radosław Grabowski.

Obecnie Peter Chong wraz z wieloma innymi karatekami tworzy organizację International Karate Alliance Kyokushin Ryu, która w niecałe pół roku otworzyła ponad 200 oddziałów w 50 krajach na wszystkich kontynentach. W naszym kraju do tej organizacji należą obecnie dwa kluby - z Warszawy i Ostrowi Mazowieckiej.

- Organizacja IKA pozwala na bardzo szerokie kontakty sportowe z innymi organizacjami kyokushin, umożliwia starty w zawodach opartych na tradycyjnych, pełno kontaktowych przepisach karate kyokushin. Organizacja IKA umożliwia również promocję zawodników kyokushin w MMA, gdzie walczą jako przedstawiciele karate kyokushin i nie muszą rezygnować ze swojej przynależności stylowej - wyjaśnia sensei Grabowski z OKKK.

Podczas spotkania w Ostrowi Mazowieckiej Peter Chong poprowadził trening w takim stylu jak był uczony przez wielkiego Masutatsu Oyamę. Dużo czasu poświęcił treningowi wzmacniania rąk na specjalnych przyrządach - makiwarach. Z kolei jego syn Jackie Chong zaprezentował zestaw ćwiczeń do kumite, w szczególności sposoby treningu poruszania się i pracy nóg. Nie zabrakło również elementów samoobrony w powiązaniu z bunkai - interpretacją kata.

Historyczny trening w ostrowskim dojo odbył się we wtorek 28 maja.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies