Opublikowano . Mazowieckie | Sport | Pozostałe


Kluby z miasta i powiatu z dofinansowaniem

Rządowy Program "Klub" edycja 2019 rozstrzygnięta! Ministerialne dofinansowanie trafi do 3 732 małych i średnich klubów sportowych. W bieżącym roku Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło na ten cel ponad 41 mln zł. Sprawdź, kto otrzymał dofinansowanie.

2019/01/pieniadze-500-zlotych-jpg_5c348a6109a7c

- Sport powszechny to fundament spójnej piramidy szkoleniowej. Dlatego tak ważne są inicjatywy ukierunkowane na aktywizację dzieci i młodzieży, takie jak rządowy program "Klub", dzięki któremu tysiące podmiotów w Polsce otrzymuje bezpośrednie wsparcie finansowe. Dziś rozstrzygnęliśmy czwartą edycję tego projektu, w ramach którego w latach 2016-2019 podpiszemy łącznie blisko 13 000 umów dotacyjnych z klubami z terenu całego kraju. Cieszę się, że z ministerialnych przedsięwzięć korzysta coraz więcej młodych Polaków - powiedział minister Witold Bańka.

Rządowy program "Klub" to innowacyjny model bezpośredniego wsparcia małych i średnich klubów, gdzie niejednokrotnie objawiają się sportowe talenty. Beneficjentami programu są dzieci i młodzież do 18 roku życia.

- Jestem pewien, że ten program był potrzebny, o czym świadczy niezwykle duże zainteresowanie w środowisku sportowym. Kluby bez wątpienia czekały na taki projekt, dzięki któremu możliwe jest dziś uzyskanie z ministerstwa bezpośredniego wsparcia finansowego - podsumował minister.

Kwota dofinansowania wynosi: 10 000 zł dla klubów jednosekcyjnych i 15 000 zł dla klubów wielosekcyjnych. To był udany nabór dla klubów w Ostrowi Mazowieckiej i powiecie ostrowskim.

Dofinansowania w wysokości 15 tysięcy złotych trafiły do Uczniowskiego Ostrowskiego Ludowego Klubu Atletycznego i do Klubu Sportowego Wąsewo. Dofinansowania po 10 tys. zł otrzymały UKS Neptun Ostrów Mazowiecka, UKS Akademia Piłkarska Ostrów Mazowiecka, Brokowski Klub Karate Kyokushinkai i Małkiński Klub Sportowy.