Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Jak wybrać bukmachera? Trzy praktyczne porady

Ostatnie lata przyniosły ogromne zmiany dla sektora zakładów wzajemnych. Modyfikacja prawa i wprowadzenie obowiązku rejestracji firm bukmacherskich sprawiła, że polscy gracze muszą bardziej przyłożyć się do wyboru buka. Wybór bukmachera nie jest łatwym zadaniem. Wyjaśniamy, na co zwrócić uwagę przy jego podejmowaniu. 

2019/06/bukmacher-pieniadze-jpg_5d10b599c0e3a

Korzystając z usług zagranicznych firm, nieposiadających licencji wydanej przez polskie Ministerstwo Finansów, musimy liczyć się z tym, że zostanie na nas nałożona dotkliwa kara, wynosząca nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Zakaz obstawiania zakładów u bukmacherów niewpisanych na polską listę ministerialną dotyczy wszystkich osób przebywających w danej chwili na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Warto więc dowiedzieć się, jak uniknąć przewidzianych przez aktualnie obowiązujące w naszym kraju przepisy kar. Wyjaśniamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze bukmachera, by zabawa nie skończyła się frustracją i sprawą w sądzie.

Legalni bukmacherzy - jak ich znaleźć?
Najważniejsza kwestia, na której należy skupić się przy wyborze firmy bukmacherskiej to z całą pewnością upewnienie się, że działa ona w sposób legalny. W tym celu najlepiej jest zajrzeć na stronę Ministerstwa Finansów i sprawdzić, czy dany buk znajduje się w prowadzonym przez resort rejestrze. Zajmuje to jedynie kilka minut, a dzięki temu na pewno uda nam się uniknąć dotkliwych kar związanych z obstawianiem w nielicencjonowanych firmach.

Jeśli z jakichś przyczyn odnalezienie ministerialnego rejestru sprawia nam problemy, możemy skorzystać z innych stron. W sieci działa sporo serwisów adresujących swoją ofertę do miłośników zakładów wzajemnych. Bez problemu znajdziemy na nich informacje na temat tego, jacy legalni bukmacherzy działają w danej chwili na terenie naszego kraju oraz tego, jaką ofertę przygotowali dla swoich klientów. Warto więc skorzystać z tego źródła wiedzy.

Jak wybrać bukmachera - zakres dyscyplin
Przy wyborze firmy bukmacherskiej warto wziąć pod uwagę również to, jakie dyscypliny można obstawiać w danej firmie. Wszyscy polscy bukmacherzy umożliwiają przewidywanie wyników zmagań piłkarzy, szczypiornistów, siatkarzy, koszykarzy, skoczków narciarskich czy bokserów i zawodników MMA. Bardzo popularne są też zakłady dotyczące sportów cieszących się sporym zainteresowaniem w innych krajach - między innymi krykieta, futbolu amerykańskiego i australijskiego, a także hokeja na lodzie i na trawie.

Coraz popularniejsze wśród graczy są też sporty elektroniczne. Rosnące zainteresowanie zmaganiami w ramach gier komputerowych widać zresztą w ofercie firm bukmacherskich. W Polsce wiele firm umożliwia obstawianie wyników zawodów między innymi Counter-Strike, League of Legends, Dota, World of Warcraft czy Starcraft. Wszystko też wskazuje na to, że popularność tych innowacyjnych dyscyplin w najbliższych latach będzie coraz większa.

Sprawdź bonusy bukmacherskie za rejestracje
Kolejna ważna kwestia, która w znaczącym stopniu wpływa na atrakcyjność danej oferty to bonusy. Te przyznawane są przede wszystkim nowym graczom - można je odebrać zaraz po rejestracji. Stanowią one najlepszy sposób na to, by przekonać się, czy tego typu rozrywka jest dla nas dobra - i to bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Dlatego jeśli zainteresuje cię któryś bukmacher, koniecznie sprawdź bonusy bukmacherskie za rejestrację, jakie zapewnia nowym klientom i porównaj je z tymi, które znajdziesz w konkurencyjnych portalach.

Artykuł sponsorowany