Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Pomoc finansowa, prawna, psychologiczna oraz inne formy wsparcia z Funduszu Sprawiedliwości

Korzystasz z funduszu alimentacyjnego? Ktoś złamał prawo wobec Ciebie lub Twoich dzieci i cierpisz z tego powodu? Fundusz Sprawiedliwości może Ci pomóc - na wiele sposobów. Istnieje bardzo szeroki wachlarz pomocy z Funduszu Sprawiedliwości.

2019/06/przemoc-dom-jpg_5d11cd83703d1

Jeśli korzystasz z funduszu alimentacyjnego - jesteś wraz ze swoimi dziećmi osobą pokrzywdzoną przestępstwem, jeśli czujesz że ktoś złamał prawo wobec Ciebie w inny sposób - zadzwoń do Funduszu Sprawiedliwości koniecznie!

W domu rodzinnym nie jest dobrze, ktoś stosuje wobec Ciebie lub Twoich dzieci przemoc słowną lub fizyczną? Ktoś udzielił Ci lichwiarskiej pożyczki niezgodnie z prawem? Skorzystaj z pomocy, bo ten fundusz jest właśnie dla Ciebie!

Czujesz, że jesteś pokrzywdzona(y) innym przestępstwem? Cierpisz Ty i cierpią z tego powodu Twoje dzieci lub inni Twoi bliscy? Zgłoś się do Lokalnego Punktu Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Ostrowi Mazowieckiej.

Fundusz pomaga osobom pokrzywdzonym każdym rodzajem przestępstwa, od niealimentacji - w tym konieczności korzystania osoby pokrzywdzonej z funduszu alimentacyjnego - po oszustwa, kradzieże, przemoc domową, czy wypadki drogowe. Każda historia i każdy człowiek jest tu ważny!

Ośrodek posiada bardzo szeroki wachlarz pomocy, od pomocy finansowej, prawnej i psychologicznej po możliwość finansowania kursów, szkoleń czy zabiegów rehabilitacyjnych - celem jak najszybszego powrotu osoby pokrzywdzonej do życia rodzinnego, społecznego i zawodowego.

Lokalny Punkt Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem znajduje się w Ostrowi Mazowieckiej, przy ul. Broniewskiego 56A. Tel. 607-772-038.

O Funduszu Sprawiedliwości
Fundusz pomocy pokrzywdzonym oraz pomocy postpenitencjarnej zwany dalej Funduszem Sprawiedliwości jest funduszem celowym ukierunkowanym na pomoc osobom pokrzywdzonym i świadkom, przeciwdziałanie przestępczości oraz pomoc postpenitencjarną. Dysponentem Funduszu Sprawiedliwości jest minister sprawiedliwości. Fundusz Sprawiedliwości został utworzony na podstawie art. 43 ustawy kodeks karny wykonawczy z dnia 6 czerwca 1997 r. (Dz. U. 2018 poz. 652 ze zm.) Szczegółowe zasady udzielania pomocy i dotacji w ramach funduszu, zostały określone rozporządzeniem ministra sprawiedliwości z dnia 13 września 2017 r., w sprawie funduszu pomocy pokrzywdzonym oraz pomocy postpenitencjarnej - Funduszu Sprawiedliwości (Dz. U. 2017, poz. 1760). Rozporządzenie określa zasady i tryby udzielania dotacji dla jednostek sektora finansów publicznych oraz dla jednostek nienależących do sektora finansów publicznych.

Wszelkie szczegółowe informacje znajdziecie pod adresem www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl.

Program realizowany przez:

Ministerstwo Sprawiedliwości - Departament Funduszu Sprawiedliwości
Al. Ujazdowskie 11
00-567 Warszawa

Artykuł sponsorowany

Neonówka


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies
Promocja