Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Darmowe zwroty na Allegro

Zakupy na Allegro są w naszym kraju niezwykle popularne. Nie ma w tym nic dziwnego. Za pośrednictwem tego portalu możemy kupować ubrania, elektronikę, części, narzędzia oraz wiele, wiele innych przedmiotów.

2019/06/paczka-allegro-jpg_5d11cc685f264

Niestety, nie zawsze jesteśmy w pełni zadowoleni z otrzymanych przez nas towarów. Czasem zdarza się, że towar nie jest zgodny z opisem, innym razem po prostu podjęliśmy zbyt pochopną decyzję zakupową. W takim przypadku mamy prawo odesłać towar. Jak jednak wygląda zwrot Allegro? O czym warto pamiętać?

Ile mam czasu na zwrot zakupionych towarów?
Zakupy okazały się nieudane lub nieprzemyślane? W takim razie, bez podania przyczyn możesz odstąpić od transakcji i zdecydować się na zwrot na Allegro. Warto jednak pamiętać, że masz na to 14 dni od dnia odebrania przez ciebie przesyłki. Warto w tym miejscu zaznaczyć również, że z praktycznego formularza zwrotu mogą skorzystać wyłącznie zarejestrowani na Allegro użytkownicy.

Zwrot za pomocą InPost - szybki i sprawny
Jedną z opcji jaką dają zwroty Allegro jest skorzystanie z usług firmy kurierskiej InPost. To minimum formalności i szybka procedura zwrotu. W zależności od tego jaki towar zamówiłeś możesz zwrócić go w paczkomacie lub też w Punkcie Obsługi InPost. Jeśli zakupione przez ciebie towary były opłacone z góry za pośrednictwem Allegro Finanse ich zwrot będzie darmowy. Nie ponosisz więc żadnych kosztów związanych ze zwrotem zakupów, które nie spełniają twoich oczekiwań.

Zacznij od zalogowania się na Allegro
Dotarły do ciebie zakupy i nie jesteś zadowolony z otrzymanych przesyłek? Jeśli postanawiasz je zwrócić musisz zacząć od zalogowania się na portalu Allegro. Będąc na swoim koncie wejdź w zakładkę "Kupione". Na liście znajdź przedmiot, który zamierzasz odesłać, ponieważ nie spełnia twoich oczekiwań. Następnie kliknij w "Szczegóły" oraz wybierz opcję "Zwróć część lub całość zakupu". Przed twoimi oczami pojawi się prosty formularz, który musisz wypełnić podając dane. Kolejny krok to "Zgłoś zwrot sprzedającemu". Możesz również poinformować go telefonicznie lub mailowo, choć nie ma takiej konieczności. Jeśli zależy ci na darmowym i szybkim zwrocie wybierz Allegro InPost i wygeneruj kod zwrotu. Będzie potrzebny ci on do nadania paczki.

Czas na nadanie paczki
Jeśli otworzyłeś swoją przesyłkę musisz zapakować ją ponownie. Nie martw się, nie potrzebujesz adresu przesyłki do zwrotu. Wybierając Allegro InPost potrzebujesz jedynie kodu zwrotu, który otrzymasz w wiadomości SMS podczas procedury zgłaszania zwrotu. W przypadku paczek, które ważą do 25 kilogramów możesz zdecydować się na udanie się do dowolnego Paczkomatu w twojej okolicy. Następnie postępuj tak jak w przypadku nadawania normalnej przesyłki. W przypadku paczek Allegro miniKurier24 InPost musisz zaś udać się do Punktu Obsługi Klienta InPost, gdzie paczka zostanie od ciebie odebrana.

Podsumowując, zwrócenie zakupionych towarów przez Allegro jest proste i w znaczącej większości przypadków całkowicie darmowe. Jeśli więc zakupy nie spełniają twoich oczekiwań nie obawiaj się korzystania z przysługujących ci praw.

Artykuł sponsorowany