Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Policja


45 tys. nielegalnych papierosów nie trafi na rynek. 31-letni ostrowianin zatrzymany

Ostrowscy kryminalni oraz policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu zlikwidowali nielegalną wytwórnię papierosów. Funkcjonariusze zabezpieczyli maszyny oraz 2250 paczek papierosów. Do sprawy zatrzymano 31-latka z Ostrowi Mazowieckiej.

2019/07/nielegalna-wytwornia-papierosow-jpg_5d26e60716a8aFot. KPP w Ostrowi Mazowieckiej

O szczegółowe informacje zapytaliśmy rzeczniczkę prasową Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej - st. sierż. Marzenę Laczkowską.

- Policjanci prowadząc czynności operacyjne przeszukali budynki po magazynach znajdujące się na terenie Ostrowi Mazowieckiej. Funkcjonariusze podejrzewali, że wewnątrz budynku może znajdować się nielegalna wytwórnia wyrobów tytoniowych. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się, w trakcie przeszukania budynku znaleziono m.in. 1830 paczek papierosów bez znaków polskiej akcyzy skarbowej, papier do opakowań od paczek papierosów znanej firmy, maszynę do produkcji papierosów oraz krajalnicę do cięcia tytoniu. Na miejscu zatrzymano 31-letniego ostrowianina. Ponadto na posesji w zaparkowanym oplu znaleziono 420 paczek papierosów, również bez akcyzy - wyjaśnia rzeczniczka prasowa ostrowskiej policji.

Straty skarbu państwa oszacowano na 50 tys. zł. Mężczyzna niebawem odpowie przed sądem za produkcję wyrobów tytoniowych bez wymaganego zezwolenia oraz uchylanie się przed opodatkowaniem.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies
Promocja