Opublikowano . Mazowieckie | Sport | Piłka nożna


Nowy sezon B klasy z dziesięcioma drużynami

Dziesięć drużyn przystąpi do rywalizacji w sezonie 2019/2020 w rozgrywkach piłkarskiej B klasy w grupie Ostrołęka. Powiat ostrowski będzie miał dwóch przedstawicieli - GKS Andrzejewo i Iskrę Zaręby Kościelne.

2019/06/gks-andrzejewo-jpg_5cfe39e213082

Promocję z rozgrywek ostrołęckiej B klasy do wyższej ligi uzyskali piłkarze Wymakracza Długosiodło i GUKS Krasnosielc. Spadek z kolei zanotowały dwa zespoły z powiatu ostrołęckiego - Świt Baranowo i Kurpik Kadzidło.

Z uczestnictwa w ostatniej klasie rozgrywkowej zrezygnowały władze Korony Ostrołęka. Zarząd klubu postanowił wycofać drużynę rezerw i skupi się na pierwszym zespole.

W zmaganiach B klasy w grupie Ostrołęka w nowym sezonie zagrają FC 2012 Różan, GKS Andrzejewo, GLKS Lelis, Iskra Zaręby Kościelne, KS Pniewo, Kurpik Kadzidło, Orz Goworowo, Świt Baranowo, ULKS Ołdaki i WKS Mystkówiec Stary.

Pierwsza kolejka została zaplanowana na 31 sierpnia i 1 września. Kurpik Kadzidło zagra z FC 2012 Różan, ULKS Ołdaki z GKS Andrzejewo, KS Pniewo podejmie WKS Mystkówiec Stary, a Orz Goworowo zmierzy się z Iskrą Zaręby Kościelne. Z kolei Świt Baranowo powalczy o pierwsze punkty z GLKS Lelis. Emocji z pewnością nie zabraknie.

W najbliższych dniach zespoły z powiatu ostrowskiego rozpoczną przygotowania do zbliżających się wielkimi krokami rozgrywek B klasy.

Więcej informacji o sytuacji w poszczególnych klubach znajdziecie w dziale naszym serwisie sportowym.