Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Piłka nożna


Rywal Ostrovii się zbroi - ponowne bogactwo w Troszynie

KS CK Troszyn występujący na co dzień w lidze okręgowej w grupie Ciechanów-Ostrołęka razem z Ostrovią Ostrów Mazowiecka robi coraz głośniejsze ruchy transferowe. O sytuacji w klubie napisał znany dziennikarz sportowy i działacz Bartnika Myszyniec - Sebastian Staszewski.

2018/07/ostrovia-troszyn-jpg_5b55838e430ab

- W naszej ciechanowsko-ostrołęckiej okręgówce zapanowało szaleństwo. Jeden z klubów płaci piłkarzom po 2 tys. zł miesięcznie, a ich roczny budżet zbliżył się do 500 tys. zł. A to - przypominam - szósta liga - napisał na Twitterze Sebastian Staszewski.

Gdy użytkownicy Twittera zaczęli dopytywać dziennikarza sportowego o jaką miejscowość chodzi odpisał - Troszyn.

KS CK Troszyn przed sezonem zmienił trenera. Łukasza Bałazego na ławce trenerskiej zastąpił Marcin Truszkowski. Klub z powiatu ostrołęckiego wzmocniło kilku zawodników Korony Ostrołęka - Arkadiusz Kowalczyk, Maciej Staszczuk, Dominik Dzwonkowski, Karol Górski i Wojciech Skorupka. Z zespołem trenują także Przemysław i Paweł Modzelewscy (ostatnio ŁKS 1926 Łomża) oraz Jeremi i Wiktor Kwiatkowscy - 16-letni Belgowie polskiego pochodzenia grający w zespołach młodzieżowych Royale Union Saint-Gilloise.

Skąd zespół stać na tak wysokie pensje? W drużynę inwestuje firma przewozowa z regionu oferująca usługi transportowe na terenie całej Polski oraz Europy. Pomaga również gmina. W przeszłości w KS CK Troszyn inwestował biznesmen Grzegorz Kulikowski. Chęci wystarczyło jednak zaledwie na pół roku. Czy teraz będzie podobnie?