Opublikowano . Mazowieckie | Aktualności | Policja


Mazowiecka grupa "Speed" rusza do akcji

Funkcjonariusze policji z mazowieckiej grupy "Speed" będą prowadzić czynności mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. W skład specgrupy wchodzi 12 jednostek policji, które dysponują 14 najnowszymi radiowozami. Policjanci będą patrolować przede wszystkim główne drogi.

2019/07/mazowiecka-grupa-speed-jpg_5d31a6c97db1d Fot. KWP zs. w Radomiu

Do dyspozycji 48 policjantów z 12 jednostek policji oddano 14 najnowszych radiowozów głównie marki BMW, w tym 11 nieoznakowanych wideorejestratorów. Ponadto do pomiarów prędkości pojazdów będą oni używać nowoczesnych laserowych mierników prędkości, które posiadają funkcję zapisu obrazu.

- Mając na względzie ciągłą potrzebę podnoszenia stanu bezpieczeństwa na drogach, która wynika z realizacji jednego z fundamentalnych zadań policji jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, a także wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym w zakresie ujawniania kierujących dopuszczających się agresywnych lub szczególnie niebezpiecznych zachowań w ruchu drogowym, komendant wojewódzki policji w Radomiu powołał do życia zespół pod nazwą "Speed". Podobne zespoły powstają na terenie całego kraju. Mazowieccy policjanci rozpoczną realizację zadań już dzisiaj od godz. 14.00 - informuje Wydział Ruchu Drogowego KWP w Radomiu.

Policjanci będą patrolować przede wszystkim główne drogi, nawet z pominięciem granic administracyjnych powiatów. Może zdarzyć się także, że w jednym momencie na jednej drodze będzie współpracować nawet kilka patroli w radiowozach oznakowanych i nieoznakowanych.

Zespół "Speed" będzie zwracać uwagę głównie na przypadki przekraczania prędkości, niebezpiecznego wyprzedzania, czynów godzących w bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, zachowań agresywnych (np. jazda "na zderzak" i wywieranie presji na innych kierujących poprzez zmuszanie ich do określonego zachowania) oraz nielegalnych wyścigów.

- W skład zespołu wejdą nie tylko funkcjonariusze drogówki, ale także policjanci z pionów kryminalnych i do walki z cyberprzestępczością. Ich zadaniem będzie monitorowanie stron www i portali społecznościowych w celu uzyskiwania informacji o nielegalnych wyścigach lub osobach uprawiających notorycznie popisową i niebezpieczną jazdę - oczywiście w warunkach normalnego ruchu drogowego - czytamy w informacji KWP zs. w Radomiu.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies