Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Wesprzyj Tosię Żarnawską w zbiórce na wyjazd na mistrzostwa świata, pozostały 4 dni

12-letnia Tosia Żarnawska jest mistrzynią w reigningu - konkurencji jeździeckiej, niezwykle popularnej na całym świecie. Dziewczynka z Broku zakwalifikowała się do mistrzostw świata w Oklahomie, w których miałaby reprezentować Polskę. Niestety pokrycie kosztów wyjazdu do USA jest zbyt wysokie.

2019/06/tosia-zarnawska-jpg_5d0770d8c826f

Na stronie fundacji Siepomaga.pl trwa zbiórka, by pomóc dziewczynce spełnić marzenia. Jeśli nie uda się zebrać środków szansa przepadnie.

Tosia jest pierwszą Polką i jedyną z nielicznych europejek, które mogą wziąć udział w mistrzostwach świata. Mimo młodego wieku, dziewczynka może pochwalić się licznymi sukcesami. Zdobyła podwójne mistrzostwo Polski, a w pucharze Europy zajmuje siódme miejsce.

Tata Tosi, Michał Żarnawski, to wielokrotny mistrz Polski w tej samej dyscyplinie. 12-latka jeździ konno od dziecka, od kilku lat zajmuje się też szkoleniem innych.

Koszty, związane z udziałem Tosi w mistrzostwach, szacowane są na około 150 tysięcy złotych. Najdroższy z nich jest transport lotniczy konia Tosi, Juice'a. Według regulaminu, to właśnie na nim dziewczynka musi wystartować w USA. Rodziców nie stać na zapłacenie takiej kwoty.

Pozostały 4 dni na to by pomóc 12-latce. Zawody rozpoczynają się 4 sierpnia. Więcej informacji znajdziecie na stronie fundacji Siepomaga.pl.