Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Wesprzyj Tosię Żarnawską w zbiórce na wyjazd na mistrzostwa świata, pozostały 4 dni

12-letnia Tosia Żarnawska jest mistrzynią w reigningu - konkurencji jeździeckiej, niezwykle popularnej na całym świecie. Dziewczynka z Broku zakwalifikowała się do mistrzostw świata w Oklahomie, w których miałaby reprezentować Polskę. Niestety pokrycie kosztów wyjazdu do USA jest zbyt wysokie.

2019/06/tosia-zarnawska-jpg_5d0770d8c826f

Na stronie fundacji Siepomaga.pl trwa zbiórka, by pomóc dziewczynce spełnić marzenia. Jeśli nie uda się zebrać środków szansa przepadnie.

Tosia jest pierwszą Polką i jedyną z nielicznych europejek, które mogą wziąć udział w mistrzostwach świata. Mimo młodego wieku, dziewczynka może pochwalić się licznymi sukcesami. Zdobyła podwójne mistrzostwo Polski, a w pucharze Europy zajmuje siódme miejsce.

Tata Tosi, Michał Żarnawski, to wielokrotny mistrz Polski w tej samej dyscyplinie. 12-latka jeździ konno od dziecka, od kilku lat zajmuje się też szkoleniem innych.

Koszty, związane z udziałem Tosi w mistrzostwach, szacowane są na około 150 tysięcy złotych. Najdroższy z nich jest transport lotniczy konia Tosi, Juice'a. Według regulaminu, to właśnie na nim dziewczynka musi wystartować w USA. Rodziców nie stać na zapłacenie takiej kwoty.

Pozostały 4 dni na to by pomóc 12-latce. Zawody rozpoczynają się 4 sierpnia. Więcej informacji znajdziecie na stronie fundacji Siepomaga.pl.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies