Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Straż pożarna


Strażacy interweniowali w Nienałtach-Szymanach

Około godziny 15.00 jednostka OSP z Zarąb Kościelnych została zaalarmowana o pożarze pola w miejscowości Nienałty-Szymany.

2019/07/pozary-28072019-jpg_5d3d902f98bdbfot. FB OSP Zaręby Kościelne

- W ezwano nas do pożaru rżyska w miejscowości Nienałty-Szymany, pożar został sprawnie opanowany. W akcji brały udział: dwa zastępy OSP Zaręby Kościelne oraz JRG PSP Ostrów Mazowiecka - czytamy na profilu FB OPS Zaręby Kościelne.

W ustawie z 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody wprowadzono zakaz wypalania łąk, pastwisk, nieużytków, rowów, pasów przydrożnych, szlaków kolejowych oraz trzcinowisk i szuwarów. Za łamanie tego zakazu grożą sankcje karne w postaci grzywny albo aresztu. Zakaz wypalania traw jest również jednym z wymogów dobrej kultury rolnej. Ich przestrzeganie jest konieczne między innymi w ramach systemu dopłat bezpośrednich i stanowi jedną z tzw. zasad wzajemnej zgodności – katalogu wymogów i ograniczeń, jakim podlegają rolnicy korzystający z tych dopłat - alarmuje Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska.

Neonówka


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies
Promocja