Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | MDK


Prace Andrzeja Grendy w Jatkach

Prace Andrzej Grendy będzie można podziwiać w Jatkach. Rysunki i obrazy wypełnione kontrastami formalnymi i treściowymi będą dostępne od 5 września.

2019/08/andrzej-grenda-wystawa-jpg_5d662dfd47147 Fot. archiwum organizatora

Wernisaż prac odbędzie się w czwartek 5 września o godz. 18.00. Wystawę będzie można odwiedzać do 10 października.

- Prace Andrzeja Grendy to rysunki i obrazy wypełnione kontrastami formalnymi i treściowymi. Obok czerni z bielą i światła z cieniem ścierają się na nich natura z kulturą. Proste geometryczne formy walczą z nietypowymi szkicami. Przezroczystość planów staje naprzeciw płaszczyzn całkowicie pokrytych grafitem ołówka. Dla jednych będzie to tajemniczy senny pejzaż, dla innych zadymiona Łódź lat 60 - informuje Miejski Dom Kultury w Ostrowi Mazowieckiej.

Andrzej Grenda urodził się w Łodzi w 1955 roku. Ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych im. Stanisława Strzemińskiego w Łodzi na Wydziale Grafiki (obecnie ASP). Jest pracownikiem dydaktyczno-naukowym macierzystej uczelni, profesorem zwyczajnym oraz kierownikiem pracowni rysunku na Wydziale Malarstwa i Rysunku. Prowadzi również działalność w zakresie rysunku, grafiki i malarstwa.