Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Kino


Wrzesień w kinie Ostrovia (wideo)

Dla kinomaniaków i wszystkich mieszkańców, którzy lubią wybrać się do kina, aby obejrzeć filmowe premiery, kino Ostrovia przygotowało kolejną porcję produkcji z Polski i zagranicy.

2019/09/kino-ostrovia-jpg_5d75fa2068fd8

Przed widzami m.in. kontrowersyjna "Polityka" Patryka Vegi oraz najnowszy film Quentina Tarantino.

"Król Lew" - dubbing, 2D
10-12.09, godz. 14.30
gatunek: familijny, przygodowy, animacja
czas trwania: 1 godz. 59 min.

Simba jest młodym, prawowitym następcą tronu po swoim ojcu - królu Mufasie. Jednak nie wszyscy mieszkańcy królestwa cieszą się z jego narodzin. Następcą Mufasy był bowiem dotąd jego brat - Skaza, który nie zamierza tak łatwo oddać władzy. Knując spisek i posuwając się do zdrady, doprowadza do tragedii, w wyniku której to jemu przypada w udziale tron. Simba zostaje wygnany, ale pozostając wierny naukom swojego ojca, Mufasy, bierze sobie do serca swoje królewskie przeznaczenie. Z pomocą dwójki nowo poznanych przyjaciół zamierza odzyskać należne dziedzictwo. Wcześniej musi jednak odszukać swoją drogę ku dorosłości.

"Polityka" - 2D
10-15.09 i 17-19.09, godz. 17.00 i 20.00
czas trwania: 2 godz. 15 min.

W "Pitbullu" Patryk Vega zajął się policją, w "Botoksie" wziął pod lupę służbę zdrowia, a teraz przyszedł czas na polską scenę polityczną. Co robią i jak zachowują się najważniejsi ludzie w kraju, kiedy gasną światła kamer i spadają maski? Jak władza i dostęp do publicznych pieniędzy wpływa na osoby piastujące najwyższe urzędy i pełniące obowiązki wobec narodu? Bezkompromisowa "Polityka" odpowiada na te pytania. To film o przedstawicielach wszystkich frakcji i ugrupowań politycznych w Polsce, o rządzących i opozycji, o świeckich liderach i politykach w sutannach.

"Toy Story 4" - dubbing, 2D
13-15.09 i 17-19.09, godz. 14.30
gatunek: komedia, familijny, fantasy, animacja
czas trwania: 1 godz. 40 min.

Chudy zawsze znał swoje miejsce na świecie. Jego życie, jak na prawdziwego szeryfa przystało, kręciło się wokół opieki nad Andym, a później Bonni. Gdy pewnego dnia w pokoju Bonni pojawia się nowa zabawka, Sztuciek, nikt nawet nie przypuszcza, że to początek zaskakującej podróży. Nieoczekiwana wyprawa pozwoli Chudemu przekonać się, jak wielki może być świat dla zwykłej zabawki.

"Playmobil. Film" - dubbing, 2D
20-22.09 i 24-26.09, godz. 14.30
gatunek: komedia, przygodowy, animacja
czas trwania: 1 godz. 40 min.

Charlie wciąż zadręcza siostrę - Marlę opowieściami o fantastycznej krainie, w której mieszkają ludziki Playmobil. Jednak dziewczynka traktuje je wyłącznie jako wytwór dziecięcej wyobraźni. Wszystko zmienia się, gdy za sprawą tajemniczego portalu Marla wraz z bratem przenosi się do świata zabawek i zostaje przemieniona w figurkę Playmobil. A to nie koniec kłopotów! Kiedy podstępny Cesarz Maximus zleca porwanie Charliego, Marla rusza chłopcu na ratunek. Aby go ocalić, będzie musiała połączyć siły ze zwariowanym kierowcą ciężarówki - Delem, agentem specjalnym - Rexem Dasherem i supernowoczesnym Mikrobotem. W trakcie wędrówki przez zdumiewający świat zestawów Playmobil, bohaterowie przeżyją masę przygód, napotykają wielu przyjaciół i wrogów - od kowbojów, przez walecznych wikingów, aż po rozśpiewaną Wróżkę Chrzestną. Marla odkryje zaś, że aby uratować Charliego i powrócić do domu, będzie musiała przywołać moc własnej, nieco zaniedbanej wyobraźni. Jak się okazuje wszystko jest możliwe, trzeba tylko w to uwierzyć.

"Pewnego razu... w Hollywood" - napisy, 2D
20-22.09 i 24-26.09, godz. 17.00
gatunek: dramat, kryminalny
czas trwania: 2 godz. 42 min.

Pełna anegdot i elektryzujących dygresji historia aktora grającego w westernach, który próbuje wrócić na szczyt (Leonardo DiCaprio), oraz jego wiernego dublera (Brad Pitt). W tle czasy kontestacji, ruch hipisów, zmierzch epoki klasycznego Hollywoodu i złotej ery telewizji. Poza tym Steve McQueen, Bruce Lee, spaghetti westerny, a także piękna Sharon Tate i Roman Polański po wielkim sukcesie "Dziecka Rosemary".

Przypominamy, że Kino Ostrovia w poniedziałki jest nieczynne.