Opublikowano . Mazowieckie | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Kolejni mieszkańcy powiatu ostrowskiego w szeregach 5 MBOT

Wczoraj w Olszynce Grochowskiej słowa roty przysięgi wojskowej wypowiedziało 167 żołnierzy 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. 60 proc. przysięgających to uczniowie i studenci, którzy wstąpili w szeregi brygady 24 sierpnia, w ramach drugiej edycji projektu "Wakacje w WOT".

2019/09/terytorialsi-przysiega-jpg_5d76284e0662d Fot. DWOT

Wśród przysięgających byli nauczyciele, instruktorzy sportów, pracownicy administracyjni, mechanicy, elektrycy, informatycy oraz dziennikarze.

Żołnierze, którzy w niedzielne południe złożyli przysięgę na sztandar Światowego Związku Żołnierzy AK okręgu Ostrołęka zasilą szeregi batalionu w Ciechanowie, Komorowie, Zegrzu Południowym oraz w Siedlcach. Już za miesiąc rozpoczną szkolenia rotacyjne, które będą odbywali jeden weekend w miesiącu.

Dowódca 5 MBOT płk. Andrzej Wasielewski, podczas swojego niedzielnego wystąpienia, podkreślił, że służba w mazowieckiej brygadzie cieszy się bezustannie dużym zainteresowaniem. Kolejne szkolenie dla ochotników odbędzie się już za dwa tygodnie.

Obecnie w 5 Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej służy ponad 2 tys. żołnierzy z czego 1,8 tys. stanowią żołnierze pełniący terytorialną służbę wojskową.