Opublikowano . Mazowieckie | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Kolejni mieszkańcy powiatu ostrowskiego w szeregach 5 MBOT

Wczoraj w Olszynce Grochowskiej słowa roty przysięgi wojskowej wypowiedziało 167 żołnierzy 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. 60 proc. przysięgających to uczniowie i studenci, którzy wstąpili w szeregi brygady 24 sierpnia, w ramach drugiej edycji projektu "Wakacje w WOT".

2019/09/terytorialsi-przysiega-jpg_5d76284e0662dFot. DWOT

Wśród przysięgających byli nauczyciele, instruktorzy sportów, pracownicy administracyjni, mechanicy, elektrycy, informatycy oraz dziennikarze.

Żołnierze, którzy w niedzielne południe złożyli przysięgę na sztandar Światowego Związku Żołnierzy AK okręgu Ostrołęka zasilą szeregi batalionu w Ciechanowie, Komorowie, Zegrzu Południowym oraz w Siedlcach. Już za miesiąc rozpoczną szkolenia rotacyjne, które będą odbywali jeden weekend w miesiącu.

Dowódca 5 MBOT płk. Andrzej Wasielewski, podczas swojego niedzielnego wystąpienia, podkreślił, że służba w mazowieckiej brygadzie cieszy się bezustannie dużym zainteresowaniem. Kolejne szkolenie dla ochotników odbędzie się już za dwa tygodnie.

Obecnie w 5 Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej służy ponad 2 tys. żołnierzy z czego 1,8 tys. stanowią żołnierze pełniący terytorialną służbę wojskową.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies
Promocja