Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Policja


26 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość

Aż 26 kierowców zostało przyłapanych przez ostrowskich funkcjonariuszy policji na niedostosowaniu swojej jazdy do obowiązującego na drodze ograniczenia prędkości.

licznik_predkosc_14_07_17

Zapędy nierozsądnych kierowców studzili policjanci z Ostrowi Mazowieckiej w ramach akcji "Kaskadowy pomiar prędkości".

Działania miały na celu ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz eliminowanie z ruchu drogowego kierowców przekraczających dozwoloną prędkość lub dopuszczających się łamania przepisów ruchu drogowego w inny sposób.

- "Kaskadowy pomiar prędkości" polega na pomiarze prędkości aut równocześnie na tej samej drodze, ale w innych miejscach. Podczas działań ostrowscy policjanci skontrolowali 49 kierujących, w 26 przypadkach doszło do przekroczenia dopuszczalnej prędkości - informuje sierż. szt. Marzena Laczkowska, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej.

Działania "Kaskadowy pomiar prędkości" odbyły się w sobotę 7 września. Tego typu akcje mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drodze wszystkim użytkownikom jezdni.

- Apelujemy do kierowców o jazdę zgodnie z przepisami ruchu drogowego i znakami - dodaje sierż. szt. Marzena Laczkowska.