Opublikowano . Mazowieckie | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Jesienne szczepienie lisów w powiecie ostrowskim

Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii wydał komunikat w sprawie akcji szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie w województwie mazowieckim.

2019/09/lis-jpg_5d7a0f4e1ad6b

Akcja szczepienia zostanie przeprowadzona między 16 a 23 września i obejmie powiaty: łosicki, ostrowski z wyłączeniem gminy Wąsewo, siedlecki i miasto Siedlce, sokołowski i węgrowski.

Szczepienie wykonuje się przy użyciu doustnej szczepionki umieszczonej we wnętrzu przynęty w kształcie krążka, koloru brunatno-zielonego o zapachu rybnym. Zrzuty nie obejmują zbiorników wodnych, dróg i terenów zabudowanych. Szczepionka uodparnia wyłącznie lisy.

- Dotknięcie szczepionki przez człowieka spowoduje, że nie zostanie ona podjęta przez lisa - zaznacza Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii.

Lis jest zwierzęciem wolno żyjącym, najbardziej podatnym na zakażenie wirusem wścieklizny. Regularne szczepienia zmniejszają ryzyko zachorowań. Dzięki nim w województwie mazowieckim nie odnotowano w ostatnich latach żadnego przypadku zarażenia lisa wścieklizną.

Neonówka


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies
Promocja