Opublikowano . Mazowieckie | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Jarosław Kaczyński - "podzielimy Mazowsze"

Jarosław Kaczyński zapowiedział podczas konferencji w Siedlcach podział obecnego województwa mazowieckiego na dwa: województwo obejmujące Warszawę i okolice oraz na województwo mazowieckie. - Kaczyński znów uwodzi Siedlce i Ostrołękę obietnicami podziału Mazowsza - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

2019/01/jaroslaw-kaczynski-jpg_5c504204cd457

PiS postanowił wrócić do pomysłu osobnego województwa warszawskiego. Tę samą obietnicę Jarosław Kaczyński składał w kampanii wyborczej cztery lata temu. Jak twierdzi prezes PiS, podział województwa mazowieckiego ma rozwiązać problem zawyżania przez stolicę dochodu na mieszkańca w obrębie Mazowsza.

- Załatwimy tę sprawę. Będzie "Warszawa i okolice" i "województwo mazowieckie" - powiedział prezes PiS na konferencji w Siedlcach.

- Swojego rodzaju aferą był stosunek tej poprzedniej władzy do okręgu siedlecko-ostrołęckiego. W planach rozwoju z 2011 roku to jest strefa depopulacji. Zmniejszającej się liczby ludności, zastoju gospodarczego, bo to ściśle związane. Nikt nie miał zamiaru zrobić niczego, co mogłoby tę ziemię ożywić - stwierdził Jarosław Kaczyński.

Przeciwnicy pomysłu uważają, że podział administracyjny Mazowsza zaburzy rozwój regionu. Politycy PO zadeklarowali, że "nie oddadzą PiS, Mazowsza".

Pełna treść artykułu:

PiS wraca do pomysłu osobnego województwa warszawskiego. Kaczyński znów uwodzi Siedlce i Ostrołękę obietnicami podziału Mazowsza