Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Drewniana podłoga - jak dopasować ją do wnętrza?

Jeśli zaprojektowane wnętrze ma być przytulne i jednocześnie nawiązywać do współczesnych trendów aranżacyjnych, drewniana podłoga będzie propozycją idealną. Decyzja o jej wyborze to jednak dopiero początek.

2019/09/podloga-drewno-jpg_5d809ba2f03d5Na zdjęciu Dąb Conchi Piccolo - Barlinek

W zależności od oczekiwań względem stylu czy sposobu wykończenia pomieszczenia trzeba rozsądnie wybrać kolor podłogi, ułożenie czy gatunek drewna, z jakiego powstanie.

Drewniana podłoga we wnętrzu nowoczesnym i klasycznym
Drewniana podłoga to uniwersalny element wnętrza. Z tego powodu często wykorzystuje się go w różnych stylach aranżacyjnych. W nowoczesnym wnętrzu ma różne oblicza. Drewniana podłoga w ciepłych odcieniach beżu i brązu doskonale współgra z minimalistycznymi, białymi meblami w stylu skandynawskim. Znakomicie dopełnia również ciepłą estetykę aranżacji prowansalskich. Doskonale przełamuje surowość wnętrz utrzymanych w stylu industrialnym. Ponadto w modnych aranżacjach często wykorzystuje się jesion, dzięki któremu podłoga zachwyca wieloma naturalnymi odcieniami. Z kolei przy urządzaniu klasycznego wnętrza, idealnym wyborem, podkreślającym jego szlachetność będzie drewno dębowe i wykorzystywany od lat wzór jodły - klasycznej lub francuskiej, który dodaje aranżacji bardziej eleganckiego charakteru.

Drewniana podłoga na ogrzewanie podłogowe
Standardem w nowoczesnym budownictwie staje się ogrzewanie podłogowe. Stosowanie drewnianej powierzchni w takim przypadku wiąże się z obawą o trwałość całej konstrukcji. Narażenie podłogi na gwałtowne zmiany temperatur i wilgotności sprzyja bowiem niekorzystnym zmianom w strukturze drewna (np. rozsychaniu). Nie ma się jednak czego obawiać - instalacja ogrzewania podłogowego nie wyklucza ułożenia podłogi z drewna. Drewniana podłoga na ogrzewanie podłogowe powinna być wykonana z desek trójwarstwowych. Takie rozwiązanie proponuje swoim klientom czołowy producent na rynku - marka Barlinek. W ofercie firmy znaleźć można zarówno deski dębowe, jak i jesionowe. Wykonana z nich nowoczesna i trwała drewniana podłoga ułożona na ogrzewaniu podłogowym posłuży przez lata.

Artykuł sponsorowany

Neonówka


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies
Promocja