Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Drewniana podłoga - jak dopasować ją do wnętrza?

Jeśli zaprojektowane wnętrze ma być przytulne i jednocześnie nawiązywać do współczesnych trendów aranżacyjnych, drewniana podłoga będzie propozycją idealną. Decyzja o jej wyborze to jednak dopiero początek.

2019/09/podloga-drewno-jpg_5d809ba2f03d5 Na zdjęciu Dąb Conchi Piccolo - Barlinek

W zależności od oczekiwań względem stylu czy sposobu wykończenia pomieszczenia trzeba rozsądnie wybrać kolor podłogi, ułożenie czy gatunek drewna, z jakiego powstanie.

Drewniana podłoga we wnętrzu nowoczesnym i klasycznym
Drewniana podłoga to uniwersalny element wnętrza. Z tego powodu często wykorzystuje się go w różnych stylach aranżacyjnych. W nowoczesnym wnętrzu ma różne oblicza. Drewniana podłoga w ciepłych odcieniach beżu i brązu doskonale współgra z minimalistycznymi, białymi meblami w stylu skandynawskim. Znakomicie dopełnia również ciepłą estetykę aranżacji prowansalskich. Doskonale przełamuje surowość wnętrz utrzymanych w stylu industrialnym. Ponadto w modnych aranżacjach często wykorzystuje się jesion, dzięki któremu podłoga zachwyca wieloma naturalnymi odcieniami. Z kolei przy urządzaniu klasycznego wnętrza, idealnym wyborem, podkreślającym jego szlachetność będzie drewno dębowe i wykorzystywany od lat wzór jodły - klasycznej lub francuskiej, który dodaje aranżacji bardziej eleganckiego charakteru.

Drewniana podłoga na ogrzewanie podłogowe
Standardem w nowoczesnym budownictwie staje się ogrzewanie podłogowe. Stosowanie drewnianej powierzchni w takim przypadku wiąże się z obawą o trwałość całej konstrukcji. Narażenie podłogi na gwałtowne zmiany temperatur i wilgotności sprzyja bowiem niekorzystnym zmianom w strukturze drewna (np. rozsychaniu). Nie ma się jednak czego obawiać - instalacja ogrzewania podłogowego nie wyklucza ułożenia podłogi z drewna. Drewniana podłoga na ogrzewanie podłogowe powinna być wykonana z desek trójwarstwowych. Takie rozwiązanie proponuje swoim klientom czołowy producent na rynku - marka Barlinek. W ofercie firmy znaleźć można zarówno deski dębowe, jak i jesionowe. Wykonana z nich nowoczesna i trwała drewniana podłoga ułożona na ogrzewaniu podłogowym posłuży przez lata.

Artykuł sponsorowany