Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Pozostałe

Power Challenge 2019 za nami (zdjęcia, wideo)

Czwarta edycja Power Challenge przeszła do historii. Tym razem zawodnicy rywalizowali na boisku wielofunkcyjnym Omega. Zawody z roku na rok cieszą się większym zainteresowaniem kibiców, jak i zawodników.

2019/10/power-challenge-2019-jpg_5d93042b5fc19

Tegoroczna edycja odbyła się w trzech kategoriach: challenge (podział na płeć), power i dla najmłodszych power challenge kids.

Kategorie challenge polegały na jak najszybszym pokonaniu toru przeszkód, na który składały się różne ćwiczenia tj. podnoszenie kettla oburącz, rzut piłką o lekarska o kosz z pompkami, burpeesy, brzuszki, przysiady i wyciskanie sztangi nad głowę. W konkurencji power uczestnicy musieli zmierzyć się z podciąganiem na drążku, pompkami, czy tzw. dipami. Większość ćwiczeń była wykonywana ze sporym, dodatkowym, obciążeniem. Dla dzieci również był  przyszykowany tor przeszkód, aby i one mogły między sobą rywalizować.

Wśród dzieci triumfowała Zuzia Pieńkowska, przed Nadią Pniewską i Olgą Pędzich. W kategorii power wygrał Sebastian Stepnowski, a podium uzupełnili Kamil Pieńkowski i Wiktor Wasilewski.

Konkurencja challenge została podzielona na płeć. Wśród mężczyzn wygrał Dawid Sawicki, przed Mariuszem Sokołowskim i Arturem Zadrogą. Martyna Wardaszka okazała się najlepsza z kobiet. Drugie miejsce zajęła Agnieszka Bałazy, a trzecie Aleksandra Niewiadomska.

Na zawodników czekały nagrody w postaci medali, pamiątkowych dyplomów i bonów na zakupy w sklepie z odżywkami o równowartości 300, 200 i 100 złotych.