Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Pozostałe


Alternatywne lekcje w-f z Moniką Pyrek w Ostrowi Mazowieckiej (zdjęcia, wideo)

W hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Trębickiego w Ostrowi Mazowieckiej gościła dziś Monika Pyrek. Wielokrotna medalistka w skoku o tyczce przeprowadziła alternatywną lekcję wychowania fizycznego z ostrowskimi uczniami.

2019/10/alternatywne-lekcje-monika-pyrek-jpg_5d9c7b8e61c20

Podczas lekcji dzieci mogły korzystać z około dziesięciu stanowisk interaktywnych tj. stanowiska koszykówki  z wykorzystaniem interaktywnego systemu wspomagającego trening rzutowy, piłki nożnej z systemem mierzącym siłę strzału, stanowiska VR z aplikacjami zmagań sportowych w systemie wirtualnej rzeczywistości, testów sprawnościowych, czy przeciąganie liny z wykorzystaniem elektronicznego symulatora.

- Zaproszenie do Ostrowi Mazowieckiej mieliśmy już dwa lata temu, jednak skala zaproszeń jest tak duża, że musieliśmy gdzieś po drodze wpisać w terminarz właśnie to miejsce. Bardzo się cieszymy, że w końcu udało nam się dotrzeć, bo widzimy radość dzieciaków, widzimy bardzo dobrą frekwencję oraz dzieci, które chcą spróbować czegoś nowego, lubią sport i właśnie o to chodzi - mówiła podczas z rozmowy z naszym reporterem Monika Pyrek.

Projekt skierowany jest do klas 4-8 szkół podstawowych w realny sposób odwraca panującą wśród uczniów tendencję do biernego uczestnictwa w sporcie, poprzez pokazanie im tradycyjnych form aktywności sportowej, zachęca ich do czynnego uprawiania sportu. Pomóc ma w tym wykorzystanie symulatorów będących w oczach uczniów interesującym i atrakcyjnym novum.

- Unikamy na naszych lekcjach takiej bezpośredniej rywalizacji, żeby pokazać, że najważniejsze w rozwoju osobistym jest tak naprawdę samorozwój. To my musimy się nauczyć tego, żeby być lepszą wersją siebie, a nie lepszą wersją kolegi czy koleżanki przez porównanie - dodała Monika Pyrek.

W wydarzeniu brało udział prawie 300 uczniów z ostrowskich szkół. Każdy z uczestników dostał certyfikat wzięcia udziału oraz kartkę na której mógł wpisywać swoje wyniki.

Wydarzenie odbyło się we wtorek 8 października w hali sportowej MOSiR przy ulicy Trębickiego.


Zobacz zdjęcia: Alternatywne lekcje w-f z Moniką Pyrek w Ostrowi Mazowieckiej (zdjęcia, wideo)

1/67
2/67
3/67
4/67
5/67
6/67
7/67
8/67
9/67
10/67
11/67
12/67