Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Pozostałe


Alternatywne lekcje w-f z Moniką Pyrek w Ostrowi Mazowieckiej (zdjęcia, wideo)

W hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Trębickiego w Ostrowi Mazowieckiej gościła dziś Monika Pyrek. Wielokrotna medalistka w skoku o tyczce przeprowadziła alternatywną lekcję wychowania fizycznego z ostrowskimi uczniami.

2019/10/alternatywne-lekcje-monika-pyrek-jpg_5d9c7b8e61c20

Podczas lekcji dzieci mogły korzystać z około dziesięciu stanowisk interaktywnych tj. stanowiska koszykówki  z wykorzystaniem interaktywnego systemu wspomagającego trening rzutowy, piłki nożnej z systemem mierzącym siłę strzału, stanowiska VR z aplikacjami zmagań sportowych w systemie wirtualnej rzeczywistości, testów sprawnościowych, czy przeciąganie liny z wykorzystaniem elektronicznego symulatora.

- Zaproszenie do Ostrowi Mazowieckiej mieliśmy już dwa lata temu, jednak skala zaproszeń jest tak duża, że musieliśmy gdzieś po drodze wpisać w terminarz właśnie to miejsce. Bardzo się cieszymy, że w końcu udało nam się dotrzeć, bo widzimy radość dzieciaków, widzimy bardzo dobrą frekwencję oraz dzieci, które chcą spróbować czegoś nowego, lubią sport i właśnie o to chodzi - mówiła podczas z rozmowy z naszym reporterem Monika Pyrek.

Projekt skierowany jest do klas 4-8 szkół podstawowych w realny sposób odwraca panującą wśród uczniów tendencję do biernego uczestnictwa w sporcie, poprzez pokazanie im tradycyjnych form aktywności sportowej, zachęca ich do czynnego uprawiania sportu. Pomóc ma w tym wykorzystanie symulatorów będących w oczach uczniów interesującym i atrakcyjnym novum.

- Unikamy na naszych lekcjach takiej bezpośredniej rywalizacji, żeby pokazać, że najważniejsze w rozwoju osobistym jest tak naprawdę samorozwój. To my musimy się nauczyć tego, żeby być lepszą wersją siebie, a nie lepszą wersją kolegi czy koleżanki przez porównanie - dodała Monika Pyrek.

W wydarzeniu brało udział prawie 300 uczniów z ostrowskich szkół. Każdy z uczestników dostał certyfikat wzięcia udziału oraz kartkę na której mógł wpisywać swoje wyniki.

Wydarzenie odbyło się we wtorek 8 października w hali sportowej MOSiR przy ulicy Trębickiego.

Neonówka


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies
Promocja