Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Lekkoatletyka

Biegi przełajowe na łęgach nadbużańskich (zdjęcia, wideo)

Młodzież z powiatu ostrowskiego zainaugurowała Powiatowy Sportowy Rok Szkolny 2019/2020. Uczniowie wzięli udział w biegach przełajowych o puchar starosty ostrowskiego.

2019/10/biegi-przelajowe-jpg_5d9f1585cb0eb

Na linii startu pojawili się przedstawiciele pięciu szkół ponadpodstawowych - Zespołu Szkół nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej, Zespołu Szkół nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej, Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowi Mazowieckiej, Zespołu Szkół w Małkini Górnej i Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie.

Wśród dziewcząt triumfowała Julia Modzelewska z ZS CKR w Starym Lubiejewie. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Skarżyńska (LO Ostrów Mazowiecka), a trzecie Julia Zaremba (ZS CKR Stare Lubiejewo). Drużynowo najlepsze okazało się LO Ostrów Mazowiecka. Kolejne miejsca zajęły ZS nr 2, ZS nr 1, ZS CKR Stare Lubiejewo i ZS Małkinia Górna.

W gronie chłopców bieg wygrał Kamil Rogalski. Podium uzupełnili Jakub Małkiński i Marcin Suchta. Wszyscy uczą się w Zespole Szkół nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej. "Rubinek" bezapelacyjnie wygrał zawody drużynowo. Drugie miejsce zajęło LO Ostrów Mazowiecka, a podium uzupełnił ZS Małkinia Górna. Na kolejnych miejscach zameldowali się uczniowie ZS nr 2 i ZS CKR Stare Lubiejewo.

Biegi odbyły się, w środę 9 października, na łęgach nadbużańskich w Małkini Górnej.