Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Sporty walki


Pracowity okres ostrowskich karateków

Wiele startów mają za sobą zawodnicy Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai. We wrześniu i w październiku karatecy wystartowali w pięciu poważnych imprezach.

2019/11/karate-okkk-jpg_5dc41efde991f Fot. archiwum klubu

Pierwsze zawody odbyły się, 21 września, w Zielonce. Na dobrze zorganizowanym turnieju wystartowała piątka zawodników OKKK. Wszyscy wrócili do domów z medalem. Michalina Chrobot zdobyła złoto, Wiktoria Pisarek i Wiktoria Pędzich srebro, a Kacper Dzierżanowski i Ewa Pasek brąz.

Tydzień później dwunastu reprezentantów Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai walczyło w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży. W zmaganiach wzięło udział 450 zawodników z 17 klubów z Warszawy i Mazowsza. Najwyższe miejsca na podium na koncie zajęli Magda Baczewska, Jan Bilwin, Aleksander Cydejko i Amelia Chylińska. Srebrne medale zdobyli Jakub Szyszkowski, Wiktoria Pisarek i Ewa Pasek. Z kolei na najniższym stopniu podium zawody ukończyli Wiktoria Pędzich i Ewa Pasek. Niestety bez medalu do domów wrócili Tomasz Parafiński, Adam Kwasiborski, Zuzanna Pasek i Filip Pasek.

W sobotę 5 października liczna reprezentacja OKKK wzięła udział w Open Kyokushin Tournament w Białymstoku. Podopieczni sensei Radosława Grabowskiego zdobyli w stolicy Podlasia dziewięć medali. Złoto wywalczyli Kacper Dzierżanowski, Małgorzata Sawicz, Amelia Chylińska i Damian Cymerman, srebro - Wiktoria Pisarek, Laura Wielądek, a brąz - Antoni Sawicz, Paweł Siwiak. Turniej miał międzynarodową obsadę, startowali zawodnicy z Białorusi i Rumunii.

Najbardziej prestiżowe zawody miały miejsce 12 października w Szczecinie - mistrzostwa Polski open seniorów i juniorów młodszych. Niestety te zawody nie poszły ostrowskim zawodnikom najlepiej. Nie udało się zdobyć ani jednego miejsca medalowego. W zawodach brało udział dwoje juniorów młodszych oraz jeden senior. Bartosz Równy stawiał pierwsze kroki na tak prestiżowej imprezie i uplasował się w połowie stawki w kategorii kata. Podobnie wypadła Ewa Pasek. Senior Maciej Grabowski startujący z elitą krajowych zawodników również nie zdołał przejść do tury finałowej mimo, że osiągnął bardzo przyzwoite noty.

Pod koniec października trzech zawodników Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai walczyło w zawodach Okręgowego Związku Karate o tytuł najlepszych młodzików na Mazowszu. Rywalizacja w Radzyminie była bardzo zacięta. Ostrowscy młodzicy spełnili pokładane w nich nadzieje. Każdy z nich stoczył po trzy walki w drodze po medal. Najwyżej uplasował się Tomasz Parafiński, który wywalczył drugie miejsce. Na trzecich miejscach zakończyli rywalizację Mateusz Stelmach i Kacper Podbielski.